Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Wymiana filtra paliwa i odpowiertzenie w TDI (jak?)

  1. #1

    Domyślny Wymiana filtra paliwa i odpowiertzenie w TDI (jak?)

    cześć!
    Od razu zapytam tych co mają praktykę, na co zwracać uwagę przy wymianie:
    czy są jakieś specjalne procedury aby nie zapowietrzyć układu tj. zalać do pełna filtr paliwa? a co z przewodami kiedy się je odepnie?
    Jakie filtry polecacie? rozpiętość filtron ok-30zł- mahle- 90zł.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 28-09-16 o 17:58

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    powinno wystarczyć zalanie filtra paliwem, odpinasz tylko przewody na metalowych rurkach możesz uważać z tym który idzie do silnika, ten który idzie od zbiornika i tak paliwo ucieknie, dwa pozostałe które są z odpowietrzaczem - odpinasz zawleczkę i wyciągasz podgrzewacz (delikatnie to rób, bo jak się uszkodzi to słyszałem że może być przyczyną zapowietrzania się)

  3. #3

    Domyślny

    dzięki!
    Przygotuję najpierw patentowe zatyczki na przewody żeby się nie pozapowietrzało coś tam i dokładnie zaleję filtr.
    życzcie mi powodzenia!

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

  5. #5
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zShareman99
    Przygotuję najpierw patentowe zatyczki na przewody żeby się nie pozapowietrzało coś tam i dokładnie zaleję filtr.
    Z tym zapowietrzeniem to naprawdę trzeba uważać. Można nabawić sie kłopotów. Zalanie filtra - obowiązkowe - bo jak nie to zostaje linka i "palenie z pychu". Kiedyś nie zalałem i trzeba było troszkę się nagimnastykować. Lepiej zrobić od razu dobrze.

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Exclamation Zapowietrzony układ

    Hej, wiem że pewnie było tysiące takich tematów na forum ale sytuacja jest dosyć nagła i potrzebuje pomocy.. Jechałem dziś do pracy i brakło mi ropy. Dopchałem auto do stacji itd. ale nie chce odpalić. Dowiedziałem się, że trzeba odpowietrzyć układ paliwowy poprzez odkręcenie nakrętek wtryskiwaczy i zakręcenie aż do momentu zrobienia ciśnienia i "tryskania" ropą. Jedyny problem że używam autko stanowczo nie długo i nie wiem gdzie są te nakrętki, auto stoi na stacji od rana, a jest mi potrzebne na jutro.

    Dokładnie chodzi o Audi A3 1.9TDI 130KM 2001rok.

    Z góry dziękuje za pomoc i prosze o wyrozumiałość moderatorów jak i administratorów.

  7. #7
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    To jak stoisz na stacji i chcesz szybko odpalić i ruszyć autem to zalej filtr paliwa leć do sklepu kup plaka i popsikaj nim filtra powietrza tylko do tej rury od filtra i odpal auto na plaku i wtedy silnik odpowietrzy ci się sam. Oczywiście nie stosuj tej metody często bo szkoda aby wtryski na sucho chodziły.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  8. #8
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Kolego najpierw to weź strzykawkę i uzupełnij czystym olejem napędowym filtr paliwa do pełna i pompa sama zassie. Inaczej to nic Ci nie da żadne odpowietrzanie.

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Okej czyli zalanie filtru paliwa olejem na samym początku. Po zalaniu jak pompa zassie rope to coś z tym powietrzem chyba musi się stać? Co z tym odkręcaniem, ktoś coś słyszał na ten temat? Słyszałem, że przy użyciu plaka głowica dostaje mocno "po dupie".

    A więc wróciłem jakoś 15minut temu autem do domu. Rozwiązanie przyszło w sumie samo. Wziąłem sobie znajomego który coś tam wie coś tam kiedyś "widział", a on zamiast cokolwiek kręcić, zalewać czy psykać jakimś tam plakiem, przekręcił kluczyk do pozycji zapłonu około 15-20 razy (jak wiadomo wtedy układ zaczyna działanie) i ropa sama się "dopompowała" i autko odpaliło.
    Ostatnio edytowany przez Woda69 - 28-09-16 o 19:35 Powód: Rozwiązanie

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miszkowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Problem z odpowietrzeniem układu paliwa

    Witam, mam audi a3 8l 1.9 tdi 90km AGR, ostatnio wymieniłem filtr paliwa i powstał problem z odpowietrzeniem układu. Przy wymianie filtra nowy filtr paliwa zalalem świeżą ropą, podłączyłem wszystkie węże, zabezpieczyłem, poskrecalem. Następnie poszedłem uruchomić samochód, normalnie odpalił ale zauważyłem że jest dużo powietrza w wezyku zasilajacym pompę w paliwo. Wykonałem więc czynność odpowietrzania poprzez popuszczenie nakrętek przewodów wysokiego ciśnienia od wtryskow itd. wiadomo o co chodzi. Natomiast nic to nie dało bo dalej powietrze jest w przewodzie a samochód ciężko pali gdy silnik jest zimny (długo kręci zanim odpali) a następnie widać po zgaszeniu że paliwo się trochę cofa. W czym tkwi problem, nieszczelności nie widać żadnej, opaski dobrze założone na filtrze paliwa. Może problem istnieje w pompie paliwa pod kanapa tylna lub w zbiorniku? Proszę o odpowiedź i porady

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •