Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: czujnik temperatury cieczy

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny czujnik temperatury cieczy

    Witam wiem że byly podobne tematy ale nie moge znaleźc jednej odpowiedzi.
    Mam silnik 1.8 turbo AGU. Mialem ostatnio wielkie problemy z temperatura silnika. Mianowicie wogole sie nie dogrzewał. Padło na termostat. Wymieniłem wczoraj i ku mojej radosci wszystko zaczelo byc ok. Tzn temperatura 90 stopni była osiagana(potwierdzna wskazaniami na pulpicie). Dzis natomiast niemiła niespodzianka. Jade i jade a wskazowka ani drgnie....Myslalem wiec ze nowy termostat tez niedomaga ale zagladam pod maske na postoju silnik cieply, oba weże dolny i gorny chłodnicy rowniez nawet załaczyl sie wentylator a wskazowka temperatury cieczy pokazuje 60 stopni.....
    Wiec pewnie mam tez do wymiany czujnik temperatury cieczy.
    I teraz moje pytanie. Czy jest mozliwosc samemu dokonania wymiany tego czujnika? Wymieniał ktos z was samodzielnie go?Podobno jest to 4 stykowy czujnik z niebieskim kolnierzem jak zdazyłem wyczytac i znajduje sie po prawej stronie silnika od strony kierowcy. Jesli miałby ktos jakies dodatkowe instrukcje to prosze o pomoc!!!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-12-15 o 20:05

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Opinasz kostkę, zdejmujesz spręzynkę mocującą, wyciągasz czujnik i zakładasz nowy. Ot cała filozofia. tylko zrób to na zimnym silniku abyś sobie rąk płynem nie poparzył. 5 min roboty.
    Aha i najpierw sprawdź ilu stykowy nasz ten czujnik. czyli odpinasz kostkę i sprawdzasz. jedziesz do sklepu, kupujesz i działasz tak jak napisałem wyżej.

    Pozdro
    Ostatnio edytowany przez marti - 17-01-09 o 13:40
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dzieki Marti. Wlasnie dostalem sie do tego czujnika. Odpiałem wtyczke i ukazała mi sie wtyczka . Ma 4 styki.

    Mam jescze do Was jedno pytanie. Sprawdzilem na kanale 51 klimatronica temperature cieczy i po odpaleniu silnika wzrosła po paru minutach do 90 stopni(wg klimatronica). W tym samym czasie wskazówka na pulpicie nie drgneła i wskazywała 60 stopni

    Moje pytanie jest czy jesli klimatronik wskazuje temperature prawidlowa czyli 90stopni to ten pomiar jest miarodajniejszy niz czujnika? Chodzi mi o to czy moge jeździc bez obaw sugerujac sie wskazaniami wlasnie klimatronica?

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Tak, możesz jeździć. Aczkolwiek sugerowana byłaby jak najszybsza wymiana. Nie są to duże pieniądze, a zawsze masz temp pod kontrolą.
    Tak więc wymieniaj

    Pozdr
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  5. #5
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    wymiana banalna ale zaopatrz się w trochę płynu bo podczas wymiany moze ci go trochę wyleciec, przy wyciąganiu starego uwazaj na uszczelkę przy czujniku bo nowy jest bez niej i trzeba ją przełozyc ze starego, po drugie sprawdz xczy wtyczka jest półokrągła czy kwadratowa bo były te i te. cena w serwisie to 75 zł radze wymienic bo masz wtedy pewnosc kiedy silniczek jest dogrzany
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Wtyczka jest kwadaratowa.Odnosnie samego czujnika to jest on bardzo mocno osadzony. Nie wyjmowalem go jeszcze bo probujac zrobic to wlasnymi rękoma praktycznie nic nie drgneło. Widocznie trzeba uzyc kombinerek.....Ale dzieki za uwage odnosnie uszczelki.

    Odnosnie klimatronika to rozumiem iz mozna nim zweryfikowac działanie termostatu? Czy jesli klimatronik wskazuje prawidlowa temperature cieczy to termostat musi byc ok i trzeba szukac winy w czujniku????

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Też tak mam ze na klimatroniku juz 90 stopni a na blacie 70-72 stopnie czujnik wymieniałem niedawno. Wadliwy czujnik? czy może tak ma być? Jeśli by ktoś mógł sprawdzić jak jest u niego porównania czujnika temp z klimatronikiem to z góry dziękuje .

  8. #8
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    A ja kolego tyle razy już to opisywałem...
    Temperature cieczy sprawdzaj na kanale 49 , a nie na 51.

  9. Podziękowania dla MiG25 za pomoc w problemie

    Wojtek z (20-01-09)

  10. #9
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    A ja kolego tyle razy już to opisywałem...
    Dokładnie...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maar79 Pokaż post
    Wtyczka jest kwadaratowa.Odnosnie samego czujnika to jest on bardzo mocno osadzony. Nie wyjmowalem go jeszcze bo probujac zrobic to wlasnymi rękoma praktycznie nic nie drgneło. Widocznie trzeba uzyc kombinerek.....
    Tam jest zawleczka! Wyciągnij najpierw zanim zaczniesz korzystać z ciężkiego sprzętu ;]
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  11. #10

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    O ile mi wiadomo to na kanale 49 jest licznik błędów sygnału prędkosciomierza...Wiec co to ma do temperatury cieczy?

    Acha dzieki za info o zawleczce!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •