Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: [8L] Turbina - pomoc

  1. #1

    Domyślny [8L] Turbina - pomoc

    Proszę o informację osoby znające temat.

    Uzyłem opcji szukaj ale nikt przy awarii turbiny nie pisał o wyciu - raczej o kopceniu, braniu oleju i spadku mocy !

    AUDI A3 1.9 tdi [110 PS]
    Od jakiegoś czasu zauważyłem że niezależnie od temperatury i obrotów podczas jazdy samoczynnie wyłąćzała się turbina.
    Po ponownym odpaleniu silnika wszystko wracało do normy - nie zauważyłem ani zwiększonego zużycia paliwa ani brania oleju ani żadnych niepokojących dźwięków.
    Objawy te zaczęły się jakieś 3 tygodnie temu.
    Niestety ostatnio tj. 2 dni temu po powrocie z trasy ( bez szybkiej jazdy bo był straszny korek) turbina przy 2 tys obr/min wyje dosyć głośńo i auto kompletnie straciło moc ( wycie porównałbym do miałczenia albo kręcenia jakiejś tuleji).

    Auto zawiozłem do mechesa i będzie podpinał VAG i sprawdzał ale proszę o pomoc i może opinie - ktośw cześniej miał taki problem - czy mozliwe jest urwanie lopatek ?

    Jestem nowicjusze w kwestii TURBO i dlatego proszę o lagodne potraktowanie tego posta.

    Idąc krok dalej i przewidując że Turbina jest padnięta to wiem że jest mnóstwo opini odnośnie zakładania używki i regeneracji - aLe może ktoś coś podpowie i doradzi.

    Jeżeli tak może są jakieś godne polecenia zakłady w Krk ?

    Opinie pochlebne słyszałem o Turbo-Tec Sp. z o.o.
    ul. Grunwaldzka 258
    43-603 Jaworzno - ktoś potwierdza ?

    Dzięki za każda informacje

    P.S - sorki ze nie skorzystałem z okazji do przedstawienia się i przywitania ale czas nagli.

  2. #2
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    do regeneracji, turbo-tec jest ok, cena ok 1100zl brutto, chyba ze uzywke gdzies dorwiesz ale to jest mniej pewne jak regeneracja, aha no i 2 lata gwary bez limitu km.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. #3
    bubu05's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ja bym regenerował ,masz gwarancje ,ze jest sprawdzona ,mi Twoj problem wydaje sie byc powiazany z ... zaworkiem n75 ,sa dwie mozliwosci ,albo przeładowała sie turbina i jest rzeczywiscie uszkodzona ,albo ten zaworek nadal szfankuje ,bo jezeli przestała działac ,a po ponownym odpaleniu działała to napewno jest to !

  4. #4

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bubu05
    ja bym regenerował ,masz gwarancje ,ze jest sprawdzona ,mi Twoj problem wydaje sie byc powiazany z ... zaworkiem n75 ,sa dwie mozliwosci ,albo przeładowała sie turbina i jest rzeczywiscie uszkodzona ,albo ten zaworek nadal szfankuje ,bo jezeli przestała działac ,a po ponownym odpaleniu działała to napewno jest to !
    Dzięki za odpowiedzi

    Ale nie wiem czy to moze być zaworek - bo odkąd zaczęła wyć to już teraz kompletnie nie ma ładowania - auto wyje i straciło moc - zimne, zagrzane - nie ma znaczenia.

    Przedtem pomagało zgaszenie silnika i ponowne odpalenie a teraz nic tylko wyje i brak kompletne mocy.

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Sprawdź czy wszystko jest szczelne, może jakaś opaska spadła i powietrze ucieka...

  6. #6
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A ja Ci powiem tak, masz moim zdaniem to samo co u kolegi Jacka,
    turbina do regeneracji (u Jacka też wyła)
    oraz przez niesprawny n75 autko łapie notlauf

    sprawdzeniu nieszczelności na dolocie oraz przy DP nie wspomnę
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wycie może powodować luz na wirniku lub wygięcie samego wirnika.

    turbo do regeneracji z wymianą wirnika na nowy (prostowanie nie wchodzi w gre)

    pzdr

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie
    Auto
    Golf4 TDI AJM 160KM/380Nm
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    podłączę się do tematu, bo mam podobny problem:

    u mnie wycie występuje nawet na postoju, kilka dni temu byłem zrobić program, wszystkie pomiary turbiny wyszły ok, autko śmiga jak talala, tylko wyje
    sprawdzałem obwód intercoolera, nie znalazłem nic podejrzanego. Po wyciągnięciu wężyka z gruszki turbiny wycie ustaje, czy to napewno wina turbo? może da się to jeszcze jakoś naprawić bez jej wyjmowania?

  9. #9
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    cześć mahoo stary, coś tam pisałeś, że wycisnąłeś z tego AJMa 160 KM, turbo CI słychać a plecionkę z wydechu sprawdzałeś w jakim jest stanie, u mnie w niej pojawiły się ażurowe wzorki i od tej pory słyszę turbinkę, jeśli z ciśnieniem doładowania masz wszytsko OK to raczej to może być przyczyną.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie
    Auto
    Golf4 TDI AJM 160KM/380Nm
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    no witam sztomel, kolego spod żorskiego marketu, faktycznie już wcześniej pisałem o planach zwiększenia mocy, od kilku dni mam 160KM i 380Nm, ale nie zaktualizowałem tematu o moim autku. Problem pojawił się wcześniej, turbina sprawdzona w Dynosoft przy zmianie programu, tam powiedzieli mi żebym sobie sprawdził dolot turbo-IC-kol.ssący, ale nie ma tam nic podejrzanego. Jak się uporam z wyciem, to napiszę o zmianach w aucie, m.in hamulce od TT 312/256

    płytę pod silnikiem mam odkręconą, więc wjadę jutro na kanał i obadam ten łącznik, pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez mahoo - 24-04-09 o 01:25

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •