Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: [Problem rozwiązany] [8L] Luzy na kierownicy

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny [Problem rozwiązany] [8L] Luzy na kierownicy

    Problem jak w temacie...mialem ten luz odkad kupilem autko (tak plus minus okolo 20 stopni w prawo i lewo w srodkowym polozeniu kiery). Na serwisie zawieszenia okazalo sie ze lewy drazek wraz z koncowka mowi juz troche dosc. Wymienilem oba na wszelki wypadek bo powiedziano mi ze jak jeden polecial to drugi zrobi to wkrotce a po kazdej wymianie trzeba ustawiac zbieznosc. Drazki wymieniono, zbieznosc ustawiono a luz pozostal...o co kaman? Po przedwczorajszym Bemowie, co juz zreszta opisywalem, jeden prawy drazek sie zlamal, bede to robil jeszcze raz dlatego pytam na co jeszcze trzeba zwrocic uwage?

    Mod: regulamin, pkt 3 i 5 się kłania, pamiętaj na przyszłość
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    djwhizz, luz na maglownicy (najprawdopodobniej) lub luzy na krzyżakach w połączeniu kierownica-maglownica (też możliwe ale mniej prawdopodobne). Ogólnie bardzo często to występuje i pewnie maglownica do regeneracji,bo koszt nowej jest zaporowy..

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Dziekowac i sorka marekb za nieoznaczenie tematu MiG25 a nie orientujesz sie jakie sa koszty regeneracji? W warsztacie mechanior stwierdzil ze jest gdzies takie miejsce laczenia na kolumnie kierowniczej, jakis plastikowy element ktory odpowiada za to zeby kolumna zlamala sie w razie uderzenia. Tam podobno towrzy sie luz...czy to jest wlasnie ten krzyzak o ktorym mowiles?
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    djwhizz, Tak wygląda przekładnia kierownicy:



    Krzyżaki zaznaczone na czerwono ,a element który się wsuwa w razie wypadku znajduje się pomiędzy nimi. W praktyce są to dwie spłaszczone rurki wchodzące jedna w drugą. Też oczywiście może być na nich luz.
    Mój mechanik wziął francuza i ścisnął za drugim krzyżakiem (przy wejściu w maglownicę) i sprawdzał wtedy luz na kierownicy.Daj znać jak znajdziesz je

  5. #5
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    djwhizz, Tak wygląda przekładnia kierownicy:

    Obrazek

    Krzyżaki zaznaczone na czerwono ,a element który się wsuwa w razie wypadku znajduje się pomiędzy nimi. W praktyce są to dwie spłaszczone rurki wchodzące jedna w drugą. Też oczywiście może być na nich luz.
    Mój mechanik wziął francuza i ścisnął za drugim krzyżakiem (przy wejściu w maglownicę) i sprawdzał wtedy luz na kierownicy.Daj znać jak znajdziesz je


    Mam ten sam problem. Gdzie moge dostać takie krzyżaki. I w jakiej cenie
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  6. #6
    tazman_78's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DOLNYSLASK
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Mam luz na drążku kierowniczym wymieniam przekładnie na regenerowana to jest 500 zł + koszta wysyłki lub przywózki na moim terenie to najbliżej znalazłem w Wałbrzychu kontakt tel. 664084278 jak pomoże to dam znać pozdrawiam z kłodzka )

  7. #7
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tazman78 pomogło?

  8. #8
    tazman_78's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DOLNYSLASK
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Thumbs up przekładnia

    witam przepraszam ze sie dawno nie odzywałem juz pisze
    Po wymianie przekładni i ustawieniu zbierznosci jest cacy nie to auto pomogło

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •