Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: przy wciśnięciu energzicznym gazu obroty rosną a prętkość nie

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny przy wciśnięciu energzicznym gazu obroty rosną a prętkość nie

    Witam

    Mam taki problem (pojawił się on niedawno):
    mianowicie gdy jadę autem jadąc spokojnie nic się nie dzieje, natomiast gdy chcę dynamicznie przyśpieszyć auto przyśpiesza do momentu gdzieś gdy ma na obrotomierzu 2000 obr\min i przestaje przyśpieszać natomiast obrotomierz pędzi do końca skali. Dzieje się tak na każdym biegu. I zaczyna być coraz gorzej (każde mocniejsze dodanie gazu powoduje taki efekt). Dodam że ASR się nie włącza. Oraz przyśpieszając spokojnie można jechać na każdych obrotachi każdym biegu.
    Co to może być ??
    Moje auto to Audi A3 1,9TDI 131KM wer.silnika ASZ 6-ścio biegowa skrzynia biegów przebieg 160tyś km

    Mi wydaje się że po prostu sypło się sprzęgło - dlatego przy 2000tyś zaczyna ślizgać bo przy tych obrotach silnik ma już dojść spory momęt obr. .
    Czy moje przypuszczenia są trafne ?? a może to coś innego?

    Jeśli tak to :
    czy do mojego typu jest tylko jeden typ sprzęgła czy więcej ??
    co tak naprawde najczęściej siada ? tarcza czy koło dwumasowe ??
    co najlepiej wymienić - choć napewno najlepiej rozebrać i zobaczyć.
    Jakie firmy polecacie (producentów sprzęgieł)?
    I najwarzniejsze - w internecie czytałem o wymianach koła dwumasowego na koło stałe - co to daje - czy jest lepsze czy gorsze - czy są jakieś problemy montarzowe czy też urzytkowe ??
    Jeżeli ktoś już wymieniał sam sprzęgło był bym wdzięczny za rady i jeśli ma fotki to o ich przesłanie.

    Dzwoniłem do sklepu z częściami i mają komplet naprawczy sprzęgła LUK GI za 725zł i Proset za 875 zł ,zestaw zawiera docisk, łożysko tarcze kołodwumasowe ale sprzedawca nie wiedział czym się różnią - może ktoś z was wie??- ; powiedział mi że jak rozbiore to mam mu podać numery z sprzęgła to on wtedy sie dokładnie dowie jaka jest różnica.
    Ostatnio edytowany przez xyxyxy - 02-12-08 o 12:11

  2. #2
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Faktycznie objaw jak na sprzęgło. Poszukaj na forum jest trochę tematów na temat sprzęgła. Np tu http://www.a3-club.net/forum/showthr...B3o#post262262

    albo http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=11651
    Ostatnio edytowany przez Matrixs88 - 02-12-08 o 14:15
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  3. #3
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Najprawdopodobniej tarcza sprzegla, proponuje wymienic komplet tj. tarcze, lozysko, ewentualnie jak po pedale sprzegla czujesz to docisk, warto wysprzeglik sprawdzic zeby dwa razy nie rozbierac.
    Im dluzej jezdzisz przy obecnym stanie rzeczy tym wiecej prawdopodobnych wymian sie kroi. W najlepszym przypadku sama tarcza ale to naprawde bo kilku sliznieciach trzeba by wymianiac potem leci docisk.

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ma ktoś może książkę do A3 (do mojego modelu) z opisem jak sciąga się skrzynie i wymienia sprzęgło ?? jeśli tak to bym prosił o scany na
    email : filon99@o2.pl

    Przy okazji - auto było mi potrzebne przez cały tydzień więc nic z nim nie robiłem - przez ten tydzień jeżdziłem bardzo spokojnie , i odziwo wczoraj prubowałem trochę powyprzedzać no i jakby wszystko wruciło do normy - z tym że ani razu nie wcisłem naprawdę deski.
    Przypuszczam że poprostu podczas tych pierwszych slizgnięć które mi sie przed tygodniem przydarzyły na tarczy powstał sliska warstwa spowodowana przypaleniem tarczy - a ta delikatna jazda przez tydzień spowodowałe jego starcie i dlatego jest dużo lepiej.
    Jedno wiem ,że i tak będe to rozbierał.

    Co myślicie teraz o tej sytułacji.
    Szukanie informacji w innych postach zbyt dużo mi nie dało a czasem więc zbiło z tropu.

    Był bym bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi ,rady dotyczące demontarzu skrzyni i sprzęgła oraz jeśli ktoś ma skany z ksiązki o naprawie A3 (1.9TDI ASZ 96KW(131KM)2001) , fotki z naprawy
    Nie chciał bym czegoś niepotrzebnie rozkręcać lub o czymś zapomnieć

  5. #5
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...797#post297797

    ściągnij sobie tą książkę - wprawdzie jest do A4 ale znajdziesz tam dużo na temat sprzęgła, skrzyni, montaż/demontaż.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  6. #6
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Sprzegło i docisk proponuje sachs + łożysko Miałem to samo po programie i teraz po 40 tys no problem wiec polecam Robocizna to jakies 400 zł zależy gdzie robisz.Pamietaj zeby zmienić komplet bo nie wiadomo czy tarcza czy docisk powiedziały papapa
    Ostatnio edytowany przez Jacek - 08-12-08 o 14:43

  7. Podziękowania dla Jacek za pomoc w problemie

    xyxyxy (10-12-08)

  8. #7

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam po raz kolejny

    postanowiłem sobie że zanim zabiore się za to sprzęgło to pojadę do serwisu audi (rybnik-czernica) i spytam się co oni na to. No i odpowiedz ich była taka:
    Że mam rację że to sprzęgło jest ( co zresztą wy pomogliście mi potwierdzić) i ,że ten problem w mojej wersji A3 jest często spotykany (wcześniej mieli to też z golfami GTI) problem. podobno fabryczne sprzęgło nie jest w stanie przenośić momentu silnika jakim fabrycznie dysponuje wer. ASZ
    Dodali że wymiana samej tarczy nie pomoże bo po 10-40 tyś i problem będzie ten sam.
    Powiedzieli tez że podobny problem był z TDI w A4 ale audi w puźniejszych modelach zaczeło w nich montować dużo wieksze sprzęgła ( z A6) i puźniej problemów już nie bylo.

    Mi zaproponowali i tylko taką opcje zgadzają sie wykonać , że fabryczne sprzęgło zostaje wymienione na nowe , większe sprzęgło ( koszt z robocizną + - 3tyś zł i grawancja 2lata lub 110tyś km)
    Niestety niechcieli zdradzić z czego (jakiego modelu) ma być to nowe większe sprzęgło.
    Co o tym myślicie ?
    Czy może ktoś z was wie co można wsadzić zamiast orginału. ??
    Nie chodzi może o sprzęgło z 1.8turbo lub jak w przypadku a4 sprzęgło z a6 ?
    Ostatnio edytowany przez xyxyxy - 10-12-08 o 09:59

  9. #8
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Co oni za głupoty ci wciskaja jakie wieksze sprzegło nie słyszałem o czyms takiem zeby w serwisie proponowali heheheh dobre moim zdaniem chca cie naciagnac .Ja juz ci raz pisałem kup w Inter carsie cały zestaw Sachs dedykowany do ASZ i bedziesz miał problem z głowy .Zobacz u mnie ja mam taki zestaw a mam fure po chipie i zapewniam cie ze jezdze juz ponad 40 tyś i nie oszczedzam sprzegła i wszystko gra .Zestaw taki wytrzymuje spokojnie do 400 nm wiec niech ci bzdur nie gadają kazdy spec kto zajmuje sie chiptuningiem powie ci ze seryjne sprzegło w ASZ spokojnie wytrzymuje po programie jesli bedziesz chciał kiedys zrobic a ty i tak dodatkowo nie masz zmienionego softu wiec tym bardziej nie powinienes sie zastanawiać.

    +/- 3 tys hehehehee smieszne za max 1300 zł zrobisz spokojnie
    Ostatnio edytowany przez Jacek - 10-12-08 o 10:38

  10. #9
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dokladnie tak jak Jacek napisal, spokojnie zrobisz to za polowe ceny.
    Chcesz sprawdzic to zapytaj jakie sprzeglo Ci pchaja to bedziesz wiedzial, to, ze oryginal to napewno ale firme masz prawo znac bo na fakturach bedziesz musial miec napisane.
    A wiekszego sprzegla nie moga wsadzic to to juz jest ingerencja w silnik i jego podzespoly i nie podlega gwarancji taka modyfikacja.

  11. Podziękowania dla LeoRulez za pomoc w problemie

    xyxyxy (10-12-08)

  12. #10

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    heh - też mi sie wydaje że chą mnie naciągnąć z tym kitem.
    dzwoniłem do kumpla w niemczech który prowadzi sklep z częściami do VW group.
    i on posprawdzał i niema wiekszego sprzęgła w żadnym audiku nisz 240mm nawet a8 2,8 tdi ma takie samo wielkie - pozatym sprawdził czy faktycznie były jakieś zmiany sprzęgieł w A4 na sprzęgła z A6 i też niczego na ten temat nie znalazł .

    Spox , dzieki za wypowiedzi.
    przy okazji zna ktoś ewentualnie jakiego fachofca od a3 i przęgiełek w okolicach gliwic , tarnowskich gór , toszka ???

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •