Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: rozruch zimnego silnika rano że mało nie wyskoczy spod maski

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    a no wlasnie kurde grzeje mi doslownie sekundke dzis wzialem na 3 razy odczekalem kilka sekund i bylo o wiele lepiej, niestety ja to nie mam pojecia o Vagowaniu, gdyby gdzies byla instrukcja krok po kroku to sprawil bym sobie taki kabelek do lapka ale kurde nie wiem nawet z czym to sie je:/ a moze jakis kolega z forum na warszawce za flache by mi podkrecil swieczki jak nalezy? a moze swiece sa juz stare?

  2. #12
    dhab's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja powiem tak. Ostatnio tez zadawałem pytanie na forum w sprawie slabego odpalania jak spadła temp powietrza na dworze. Doradzono mi ze albo aku pada albo swiece padly. Wiec zacząłem od świec. Kupiłem 4 sztuki Beru wykrecilem stare swiece i je od razu sprawdzilem...tak z ciekawosci chcialem zobaczyc czy byla któraś spalona... Okazało się ze ani jedna nie działała tzn ani jedna nie dała żaru. Zdziwiłem się troche no bo jak to możliwe... a jednak, wziąłem z ciekawości jakaś tam stara świece żarową od kolegi i ta działała (zrobiłem to bo myślalem że może jakoś źle sprawdzam swoje)
    Silnik na starych swiecach może nie chciał wyjść z auta ale też nim telepało. Po wymianie świec już jest git. Odpala jak trzeba, nie telepie, a co do kontrolki swiec to zapalała się i gaśnie tak jak przy starych świecach. I nie jest to napewno 10 sekund. Więc może to tylko wina świec
    Proponuje wymienić świece i wtedy bedzie napewno lepiej. Takie podrzewanie kilkukrotne świec jest tylko półśrodkiem i tak i tak bedziesz musiał wymienic kiedyś te świece ale lepiej zrób to kiedy jeszcze nie ma strasznych mrozów na dworze. Koszt za świece które ja kupiłem to 28 zł sztuka - razem 112. Wymiana jest banalnie prosta, potrzebna jest tylko nasadka odpowiedniej długości. Pozdrawiam i powodzenia.
    Audi A3 8L 3D 1.9 TDI AGR

  3. #13
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    no to chyba bede musial tak zrobic zawczasu tylko tak sie zastanawiam jak sprawdzales czy swiece są sprawne??? czy przy wykrecaniu nie ma jakichs opcji ze moze sie ułamac jak to jest na przyklad w sprinterze ze sie swiece łamią i zostaja w bloku? wiec sam bardzo nie wiem co teraz zrobic czy to wina zaprogramowania przez kompa czy moze wina tych swiec, no doslownie kontrolka zapali sie i gasnie po sekundzie tyle tylko ze mrygnie, a wogole jakos swiec tzn ich praca ma cos wspolnego z praca silnika jak to ma miejsce w benzynie? bo cos mi osłabł samochod niedawno i czy moze to byc wina swiec?

  4. #14
    dhab's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Świece podlączyłem pod aku. Kabel np do rozruchu silnika ci będzie potrzebny i akumulator. Nie wiem czy można ukręcić świece, nie spotkałem sie jeszcze z niczym takim. Może przypadek o którym piszesz był taki ze ktoś przykręcił te świece za dużym momentem. Jedyne na co musisz uważać to to żeby dobrze wkręcić świece...tzn tak alby nie wkręcić się krzywo w blok (wtedy możesz zniszczyć gwint). Ale jak będziesz robił to z wyczuciem to na pewno ci się uda. A co do mocy twojego samochodu to sam nie wiem. Z tego co się orientuję to silniki diesla maja zapłon samoczynny. W silniku diesla spalanie inicjowane jest po przekroczeniu krytycznego ciśnienia a jednocześnie temperatury zapłonu wzrastającej wraz z ciśnieniem, przy której następuje samozapłon paliwa. Ciśnienie maksymalne czynnika jest znacznie większe, niż w silnikach niskoprężnych. Świece tutaj wspomagają tylko zapłon podczas rozruchu zimnego silnika dlatego jak włączasz zapłon kontrolka świec zapala się na chwilę, dalej zapalasz silnik.Reszta już dzieje się sama Jeśli go wyłączysz to po ponownym włączeniu zapłonu kontrolka ci tylko mignie dlatego że świece jak i cała reszta już mają większą temp niż przy pierwszym rozruchu. Dlatego tutaj pisałem wcześniej o moim przypadku...żadna świeca u mnie nie działała a mimo wszystko silnik zapalał ...lipnie ale zapalał.

    Mam nadzieję że ci pomogłem choć trochę.
    Pozdrawiam
    Audi A3 8L 3D 1.9 TDI AGR

  5. #15
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    no wczesniej ani przez chwile nie brałem pod uwage ze swiece moga byc padniete, wiec moze podjade zima do jakiegos magika zeby pomierzyl czy sa takie padniete:/tak czy inaczej dzieki za podpowiedz bo zawsze moze to byc nowa przyczyna na ktora zwrociles moja uwagepozdr

  6. #16
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    wystarczy ze jedna swieca bedzie padnieta i silnik bedize ci tak telepal
    bo swiece grzeja jeszcze dlugo po tym jak autko zapali (zeby dogrzac mieszanke)
    a z ta kontrolka to dziwne bo powinna sie zapalac przy kazdym przekreceniu kluczyka (ta ikonka nie jest tylko do swiec ale i do innych podzespolow auta)
    OOOO UWIELBIAM




  7. #17

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Co do spalonych świec , to miałem też wszystkie cztery spalone i autko ciężko , ale paliło. Teraz po wymianie wszystkich świec jest już lepiej , ale mam wrażenie , że powinien mimo to odpalać lepiej. zastanawiam się , czy przyczyną tego nie jest cofanie się paliwa z układu zasilającego.

  8. #18
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    co do zerwania świec to w tdi jest bardzo dobrze przemyślane a nie jak w dtl czy jakimś cdi tam świeca ma około 10 cm dł i w całości wkręcana jest w głowicę czasem się zapiecze albo obrośnie nagarem i wtedy lipa (to samo się dzieje z wtryskiwaczami) ... jeśli u ciebie nie grzebał przy nich jakiś turas lub nie były wcześniej odkręcane to masz 99% że odkręcisz je bez problemu także nie masz się czego obawiać

  9. #19
    buzka_ls's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi by CompSport
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam! Polecam dodatek do ON TDA Castrol. Leje go od kilku pełnych tankowań i różnice są widoczne. Znajomy w A4 miał duże problemy z odpalaniem rano (przebieg jego auta to ok.230tyś.) a po dodawaniu tego preparatu ponoć uzyskał wielka poprawę. Kolejny znajomy dodaje go m.in. do Seata Ibiza 2.0TDI na chip-ie moc ok 170PS i twierdzi że auto juz nie puszcza dyma po ostrej jeździe! Polecam!

    Poniższe info ze strony producenta:

    Wielosezonowy dodatek do paliwa dla silników wysokoprężnych (diesel)

    Posiada doskonałe własności depresujące. Polepsza płynność i łatwość pompowania paliwa, szczególnie w zimowej eksploatacji. Obniża tak zwaną "temperaturę blokady zimnego filtra", dla polskich olejów napędowych o odpowiednio: dla gatunku ILS - ok. 10 st. C, dla gatunku Z-20 ok. 6 - 8 st. C.
    Przepływ paliwa zostaje gwarantowany do -20 st. C, a częściowo polepszony do -30 st. C. Zmniejsza wydzielanie dymu, sadzy i substancji toksycznych przez silnik. Powoduje spokojny bieg silnika, zmniejsza typowe stuki. Polepsza zapłon i skraca rozruch silnika zwłaszcza w niskich temperaturach. Czyści i zabezpiecza przed korozją układ wtryskowy, także dysze wtryskowe. Powoduje wzrost mocy i zmniejszenie zużycia paliwa.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •