Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: [8L] rezonans i dziwne dzwieki z okolic katalizatora...

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny [8L] rezonans i dziwne dzwieki z okolic katalizatora...

    witam

    ostatnio zaczal draznic mnie dziwny dzwiek wydobywajacy sie z okolic katalizatora, tlumikarz stwierdzil ze uciazliwy dzwiek jest spowodowany zuzytymi harmonijkami zaraz przy kolektorze wyd. i rzeczywiscie na jednej harmonijce bylo dosyc powazne pekniecie na jednym ze zwojow

    wobec powyzszego zostaly odciete ow harmonijki i wspawane na te miejsca odpowiednie plecionki metalowe, po tym zabiegu nastapila chwilowa poprawa, chwilowa bowiem po przejechaniu kilku kilometrow pojawil sie kolejny nieprzyjemny odglos, ktory charakteryzowal sie bardzo nieprzyjemnym rezonansem w okolicach 2150obr/min, na innych obrotach jest cisza niezaleznie od biegu, pojechalem do tlumikarza ponownie i opisalem problem, po przyjrzeniu sie mily pan stwierdzil ze wystepuje niewielki przedmuch na opasce podwojnej laczacej rure za katalizatorem a rure przed tlumikiem wstepnym


    po rozmontowaniu i nasmarowaniu rury pod opaska jakas specjalna mazia, wszystko wygladalo na to ze jest ok, dzwiek przy podgazowywaniu do tych obrotow na postoju wydawal sie byc ok, tlumikarz stwierdzil ze ten typ tak ma...

    tak czy inaczej mowie zobaczymy co z tego bedzie, wyjechalem zrobilem kilka kilometrow, i teraz jest jeszcze gorzej niz bylo, rezonans pojawia sie na roznych obrotach raz slabiej raz mocniej, najgorzej slychac to wszystko podczas przyspieszania na 3 biegu kiedy to obroty rosna stopniowo i dochodza do granicy 2150 obr. wtedy dzwiek jest dosyc wyrazny, sam juz nie wiem o co chodzi i czy nikt nie jest w stanie mi tego porzadnie zdiagnozowac, mi sie wydaje ze ten odglos na 99% pochodzi gdzies z okolic katalizatora, ale moge sie mylic, bo roznie to bywa z ta diagnostyka i wysluchiwaniem z ktorej strony to buczy.

    czy ktos mial podobny problem i poradzil sobie z nim ?

    pozdrawiam

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    karoll, mi brzęczało i zacząłem wszystko tam macać. Okazało się, że blacha na katalizatorze - taka osłona - jest mocowana na nity. Blacha ta przy jednym z nitów przerdzewiała i była trochę luźna...
    Wziąłem podkładkę metalową, wyciąłem jej kawałek tak, aby uzyskać kształt literki C i nabiłem taką podkładkę między nit a osłonę. Teraz mam ciszę i spokój

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius
    karoll, mi brzęczało i zacząłem wszystko tam macać. Okazało się, że blacha na katalizatorze - taka osłona - jest mocowana na nity. Blacha ta przy jednym z nitów przerdzewiała i była trochę luźna...
    Wziąłem podkładkę metalową, wyciąłem jej kawałek tak, aby uzyskać kształt literki C i nabiłem taką podkładkę między nit a osłonę. Teraz mam ciszę i spokój

    pzdr
    a czy u Ciebie wystepowal rezonans na konkretnie uzyskanych obrotach czy ogolnie bylo glosno na kazdych obrotach i predkosciach ?

  4. #4
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    karoll, tak też brzęczało w niektórych obrotach. Tylko nie zawsze tych samych... Ale sprawdź, wystarczy wczołgać się pod samochód i poprzyciskać tą blachę w miejscach mocowań. Od razu będziesz widział czy jest luz.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Mialem podobnie w passacie.I co bylo?Rozsypal sie katalizator

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    VW GOLF 1,6 SR
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    a ja miałem jeszcze inny objaw - bardzo błahy - przy pewnych obrotach lub spadku ich brzęczało - co się okazało, sonda się wykręciła na tyle że brzęczała, po dokręceniu jak ręką odjął
    VW Golf IV 1,6 - Generation + STAG-300

    GG: nie rozmawiam z anonimami

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius
    karoll, tak też brzęczało w niektórych obrotach. Tylko nie zawsze tych samych... Ale sprawdź, wystarczy wczołgać się pod samochód i poprzyciskać tą blachę w miejscach mocowań. Od razu będziesz widział czy jest luz.
    dzisiaj jak bylem na wymianie oleju to sprawdzalem ta oslone katalizatora i raczej siedzi sztywno, wiec chyba nie to...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piotrek991
    a ja miałem jeszcze inny objaw - bardzo błahy - przy pewnych obrotach lub spadku ich brzęczało - co się okazało, sonda się wykręciła na tyle że brzęczała, po dokręceniu jak ręką odjął
    ok i to sprawdze...

    musze kurcze znalezc troche czasu i normalnie wezme tego majstra do kokpitu i go przewioze furmanka... moze wreszcie skapuje o co biega... strasznie to dziwne bo ten dzwiek pojawia sie tylko i wylacznie przy obrotach w okolicy 2150... na innych chodzi tak jak powinno czyli cicho.

  8. #8
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Re: rezonans i dziwne dzwieki z okolic katalizatora...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karoll
    witam

    ostatnio zaczal draznic mnie dziwny dzwiek wydobywajacy sie z okolic katalizatora, tlumikarz stwierdzil ze uciazliwy dzwiek jest spowodowany zuzytymi harmonijkami zaraz przy kolektorze wyd. i rzeczywiscie na jednej harmonijce bylo dosyc powazne pekniecie na jednym ze zwojow
    Obrazek
    wobec powyzszego zostaly odciete ow harmonijki i wspawane na te miejsca odpowiednie plecionki metalowe, po tym zabiegu nastapila chwilowa poprawa, chwilowa bowiem po przejechaniu kilku kilometrow pojawil sie kolejny nieprzyjemny odglos, ktory charakteryzowal sie bardzo nieprzyjemnym rezonansem w okolicach 2150obr/min, na innych obrotach jest cisza niezaleznie od biegu, pojechalem do tlumikarza ponownie i opisalem problem, po przyjrzeniu sie mily pan stwierdzil ze wystepuje niewielki przedmuch na opasce podwojnej laczacej rure za katalizatorem a rure przed tlumikiem wstepnym
    Obrazek

    po rozmontowaniu i nasmarowaniu rury pod opaska jakas specjalna mazia, wszystko wygladalo na to ze jest ok, dzwiek przy podgazowywaniu do tych obrotow na postoju wydawal sie byc ok, tlumikarz stwierdzil ze ten typ tak ma...

    tak czy inaczej mowie zobaczymy co z tego bedzie, wyjechalem zrobilem kilka kilometrow, i teraz jest jeszcze gorzej niz bylo, rezonans pojawia sie na roznych obrotach raz slabiej raz mocniej, najgorzej slychac to wszystko podczas przyspieszania na 3 biegu kiedy to obroty rosna stopniowo i dochodza do granicy 2150 obr. wtedy dzwiek jest dosyc wyrazny, sam juz nie wiem o co chodzi i czy nikt nie jest w stanie mi tego porzadnie zdiagnozowac, mi sie wydaje ze ten odglos na 99% pochodzi gdzies z okolic katalizatora, ale moge sie mylic, bo roznie to bywa z ta diagnostyka i wysluchiwaniem z ktorej strony to buczy.

    czy ktos mial podobny problem i poradzil sobie z nim ?

    pozdrawiam
    Witam Cię. Miałem ostatnio ten sam problem po wymianie tych złączek miałem drgania przy około 3000 obr. U mnie problem polegał:

    - Po pierwsze zobacz czy uchwyty tłumika środkowego są ok(gumy) u mnie wypadł z jednego uchwytu tłumik
    - oraz to bardzo istotne ja u siebie opuściłem ostatnio tłumik trochę niżej. Znaczy na tym uchwycie na samym końcu i ustało.

    Pozdrawiam
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  9. #9
    Jay's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam

    Mam ten problem co u 'karoll' Dziwny rezonans przy obrotach 2150... Na innych obrotach jest cichutko... Sprawdziłem wszystko to co napisaliście w postach i wszystko jest ok... Drażni mnie to i może ma ktoś jakieś inne pomysły??

    Pozdr

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jestes pewny iz jest to z okolic katalizatora?najproscie to wcisnac sie pod auto i wcisnac pedal gazu do momentu pojawienia sie owego rezonansu i wtedy szukac
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •