Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 43

Temat: Wymiana silniczka opuszczania szyb przednich w 8L 5D.

  1. #1
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Wymiana silniczka opuszczania szyb przednich w 8L 5D.

    Cześć

    Nie mogłem znaleźć podobnego tematu na forum dlatego piszę. Czy ktoś samodzielnie wymieniał silniczek podnoszenia szyb przednich lewych w 5D? Borykam się z tym od dwóch dni. Najpierw udało mi się odblokować linki i myślałem że juz będzie po sprawie jak się okało że szyba zjechała na dół ale wjechać do góry już nie chce. Obstawiam padnięty silnik. Próbował ktoś go wymieniać? A może coś innego?

    Do moda, jesli temat nie jest nowy, prosze o przekierowanie do właściwego.

    DZięki za pomoc!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:09
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    ostatnio ja miałem podobny problem. U mnie urwał się nit z jednej rolki prowadzącej niestety nie dało rady naprawić musiałem wymienić podnośnik a później jeszcze silniczek. Bo mój działał ale wariował i zacinał się. Jak wciskałem do dołu szyba szła do góry i na odwrót. Po wymianie silniczka chodzi jak nowa
    Po wyjęciu silniczka szyba się podnosi i opuszcza ręcznie bez problemu, linka naciągnięta? Jak tak to stawiał bym na silniczek

    I co znaczy u Ciebie odblokować linki?

  3. #3
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    U mnie wewnątrz ślimaka linki się skrzyżowały i trzeba było je nawinąć znowu. podpiąłem kostki i już byłem happy bo mechanizm zjechal w dół więc co za problem żeby wjechał do góry. A tu lipa bo zatrzymał się w dolnym położeniu i w dodatku nie słychać tego charakterystycznego "pykania" (jak silniczek ma opór i przekaźnik go rozłącza)gdy włącznik jest w pozycji do góry, a słychać jak jest w pozycji na dół. I moje pytanie jest takie czy da się bez problemu zdemontowac i wymienić silniczek nie rozwalając znowu całego ślimaka z linkami? Jak w ogóle wygląda taki silniczek bez reszty mechanizmu? Chyba że w gre wchodzi cała wymiana silniczka z kompletnym mechanizmem?

    PS. Linka po obydwu stronach w miarę luźna.
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  4. #4
    Myfisto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak klikniesz przycisk zeby jechala do gory to slychac tylko takie pyk i nic sie nie dzieje? bo jesli ta to gdzies sie blokuje moze Ci linka spadla z tych kolek z drugiej strony ramy od strony drzwi... uwazaj na to kolko z linka do ktorego wchodzi silniczek, żeby Ci nie wypadło bo ciezko je potem z powrotem ładnie poskładać

    - - - Aktualizacja postu - - -

    w te frezy wcodzi to kolko sprobuj wlaczyc sam silnik czy chodzi w obie strony podlacz normalnie tylko wyciag z tego kolka go

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    silniczek jest na 3 śrubki więc nic skomplikowanego. A jeśli linka jest luźna to chyba raczej źle bo ona powinna być napięta.

  6. #6
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    @Myfisto
    Jak klikam do góry to właśnie nie pyka tylko jak klikam w dół to pyka (przypominam że szyba na maksa na dole) dla tego mam podejrzenie że coś jest uwalone elektrycznie. Może szczotki w silniku nie równo zjechane i w jedną strone chce kręcić w drugą nie...

    Rozumiem że trzeba dociskać ślimak (kółko z nawiniętą linką) w dół przy zdejmowaniu silniczka z mechanizmem? Odkręciłem te trzy wkręty mocujące cały moduł ale bałem się to zdjąć zeby mi się nie rozsypało to kółko z linką
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  7. #7
    Myfisto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak odkręć te 3 śruby i zdejmij powoli sam silniczek, uważając na to kolko żeby nie zeszło razem z nim bo potem jest ciężko je założyć, następnie możesz, tak jak mówiłem, podłączyć sam silniczek i zobaczyć czy działa tak jak powinien... będzie sie kręcił cały czas w jedna albo w druga stronę zależnie od klikania. Jesli będzie z nim w porządku tzn ze linka gdzieś poszła albo sie zablokowała..co jest bardziej prawdopodobne jeśli masz wyjęta cala ta ramę czarna to możesz zobaczyć czy linka jest dobrze wszędzie pozakładana na te kolka. Powinna być dość napięta. Najlepiej jak będziesz składał to posmarować te prowadnice, po których chodzą ślizgi szyby Tyle z mojej strony jesli cos dalej nie będzie chodziło to pisz bo przerabiałem ten temat xD

  8. #8
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    silniczek mega ciężko schodzi z tego wieloklinu. a jak już linki spadną z kółka, to 4pak temu kto to nawinie z powrotem

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Myfisto
    U mnie silniczek chodził po wyjęciu z podnośnika jak wciskałem a jak założyłem to już wariował zacinał się, jak wciskałem w dół szedł w górę i na odwrót. Więc nie wiem czy jak dobrze chodzi po wyjęciu to znaczy że jest ok.

  10. #10
    Myfisto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeśli źle chodzi tzn ze gdzieś napotyka opór tzn linka gdzieś zawadza albo na kolko zle została nawinięta u mnie tez było że sam silniczek chodzil fajnie a jak założyłem to dojechało do końca i jechało znowu w dol ale była to wina własnie tego za dużego oporu, który stawiała linka silniczkowi.. najlepiej to wszystko smarem wysmarować, to kolko i linkę dobrze złożyć i powinno chodzić... chociaż z tym kołkiem i nawinięciem a niego linki jest kosmos trochę tak jak mowi buzz-astral ;D

  11. Podziękowania dla Myfisto za pomoc w problemie

    edraven (30-03-13)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •