Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 37

Temat: uszczelka pod głowicą

  1. #11

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    tylko niezapomni pierscieni z tlokow przy okazji wymienic
    no chyba ze to tez da sie silikonem uzdrowic
    przeciesz niemowie co ja bym zrobil
    zazwyczaj sie planuje zeby uszczeka dobrze lezala
    ale to zalezy ...
    jesli spuscisz caly olej przed rozkopywaniem polowy samochodu
    z powodu kilku kropek oleju
    to nic niestoi na przeszkodzie zeby go wlac spowrotem
    bo
    wlasnie w trosce o niego taka akcje bys przeprowadzal
    zreszta co ty mnie sie pytasz co ja bym zrobil
    to nie twoja broszka
    napisalem tylko moje zdanie na ten temat
    jak wyzej
    i jesli wszystko z moca jest ok
    plyn jest plynem
    olej jest olejem
    to poco ruszac ta biedna glowice ...

  2. #12
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dami81 to bardzo Cie prosze wyrazaj sie bo pojecia nie masz i jeszcze na sile chcesz tu kogos obrazic.
    To co robisz rob u siebie w szalasie a nie bedziesz mi tykał.

  3. #13
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Wymieniałem w swoim 1.6 AEH uszczelkę pod głowicą.
    Z dobrym, znajomym, zaufanym mechanikiem stwierdziliśmy, że warto jeszcze wymienić to co na zdjęciu.
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	fox.jpg 
Views:	401 
Size:	69.6 KB 
ID:	1918  
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  4. #14
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Czy po wymianie uszczelki pod głowicą może wzrosnąć spalanie? Pali niecały 1 litr więcej. Po wymianie uszczelki przejechałem ok 2 tyś. km z nadzieją, że spalanie samo wróci do normy. Czy to normalne, że po wymianie uszczelki, planowaniu głowicy i wymienionych w poprzednim poście rzeczach pali więcej? Czy winy szukać gdzie indziej? Dodam, że raczej dobrze uszczelka wymieniona, nie widać wycieków, olej ok - bez 'majonezu', nie ubywa płynu ani oleju.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  5. #15
    mggapcio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobylnica WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja po wymianie uszczelki (w firmie Bosch-Service) miałem zaraz przegląd rejestracyjny-wjechałem do stacji diagnostycznej i niestety zapaliły się "czujki" emisji spalin. Diagnosta zapytał czy robiłem coś z silnikiem? Powiedział ,ze wymiana uszczelki-a on na to ,żebym pamiętał o jej dokręceniu za jakiś czas a spalanie się wyreguluje. W tym roku miałem przegląd i już było si.
    "Z grodu Przemysława gdzie koziołki bodzą się, jest taka drużyna co się zwie poznański LECH"

  6. Podziękowania dla mggapcio za pomoc w problemie

    Matrixs88 (29-10-08)

  7. #16
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Z jakiem momentem trzeba dokręcić głowice w 1.6 AEH? Czy faktycznie trzeba jechać na dokręcenie?
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  8. #17
    mggapcio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobylnica WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Matrixs88 Pokaż post
    Z jakiem momentem trzeba dokręcić głowice w 1.6 AEH? Czy faktycznie trzeba jechać na dokręcenie?
    Ja nie byłem jej dokręcać-na pół roku dostałem jeszcze gwarancje w servisie w którym mi ja montowali-mija już 1,5 roku i jak narazie motor "chodzi".
    "Z grodu Przemysława gdzie koziołki bodzą się, jest taka drużyna co się zwie poznański LECH"

  9. #18

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    PRzekierowano mnie tutaj tak więc skopiuje to co pisalem w innym temacie i licze na pomoc!

    " Witajcie!

    Kurcze mam pewien problem, a mianowicie chodzi mi tutaj o ubywanie płynu chłodniczego. Po przejechaniu mniej wiecej 4/5tys. kilometrów zaświeciła mi się kontrolka informująca o niskim stanie płynu chłodniczego. Trochę się zdziwiłem, dolałem praktycznie litr i postanowiłem jezdzić dalej. Dodam jeszcze ze nie wiem płyn był lany zanim kupiłem audiczke tak więc kupiłem dynagel czy jak zwał tak zwal ale pisalo na nim ze mieszalny ze wszystkimi innymi płynami. Z autem byłem u mechanika z podejrzeniami walnietej uszczelki pod glowica jednak ta była wymieniana rok temu. Następna sprawa to maź pod korkiem od wlewu oleju, taka kawa z mlekiem. To tez wskazywalo na uszczelke. Mechanik powiemdzial mi ze jakies ubytki plynu chlodniczego i oleju sa dopuszczalne, a ja panikuje, auto jest w porzadku, a on nie ma co przy nim robic. Co do tej mazi to powiedzial ze samochod jest nie dogrzany przez krótkie trasy. Zalecił przedrzed troszke i przejechac sie gdzies dalej. Faktycznie, dziwaczna maź ustąpiła. Ale płyn dalej ubywa. I teraz jestem w kropce bo mimo wszystko sie martwie.

    POMOCY! "

    no właśnie

  10. #19
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    maź to normalny problem gdy powietrze nie zdąży się z oleju utlenić. sprawdz czy nie masz żadnych dziwnych wytrąceń na bagnecie i czy oleju Ci nie przybywa.
    kolejna sprawa to czy płyn chłodzniczy dziwnie nie śmierzi, ew bulki z niego nie lecą. ostatnia sprawa to sprawdzenie kompresji.
    niesttey czasem tak się zdarza że po roku znowu uszczelke wywali, głowica byłą planowana/zabielana przy zmianie uszczelki?

  11. #20

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Oleju nie przybywa, a wręcz odwrotnie. Przy stanie licznika 149tys wymieniałem olej, filtry itd. teraz stan licznika to ok 153tys. i dolalem ponad 0,5l. Mam nadzieje ze mieszcze sie w normie ze tak powiem bo jak nie to chyba sie zalamie ;P A czy przy zmianie uszczelki glowica byla planowana to nie mam pojecia szczerze mowiac. Kompresja ponoc w porzadku, a plyn jakos tam sobie pachnie specyficznie. Nie wiem jak powinien pachniec ale sprawdze w innym aucie i napisze czy czuje roznice dodam ze mowiono mi zebym sprawdzil barwe plynu chlodniczego ale tam jest tak ciemno ze nie poznam barwy. Nie widac czy jest czerwony, niebieski czy jakis inny.

    Dzieki za odpowiedz

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •