Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Amortzatory Bilstein B4 - sport czy zwykłe?

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja jak zmieniałem amorki, to zrobiłem tak, że podniosłem samochód, zdjąłem koło i odczytałem jaki numer jest na amorku... (no ale miałem jeszcze oryginalne zawieszenie). Mam wersje ambition czyli -16mm i założyłem Bilstein B4 te w wersji sport. Pamiętam, że nawet na stronie producenta podawali właśnie te amorki jako zamienniki do tych które miałem w samochodzie...
    Chciałbym jedynie zaznaczyć, że jest różnica w twardości zawieszenia. Nie wiem czy to wynika z wieku starych amorków, ale Bilsteiny są znacznie twardsze... Po przejechaniu 5tyś km nieznacznie zmiękły ale mimo wszystko mocniej dają znać o nierównościach. Wydaje mi się nawet, że do sprężyn z Ambition lepiej zestrojone są oryginalne amortyzatory... ale to już subiektywne odczucie.
    100 BHP / 1.6 L Klub

  2. #12
    mazzi's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zmieniłem właśnie amortyzatory na BILSTEIN B4 VNE-4574.
    Auto jest twardsze niż na poprzednich amorkach, ale to pewnie wynika ze zużycia tych poprzednich

    Wydaje mi się, że jest odrobinę wyżej posadzone i oby komfort był troszkę większy. Aktualnie śmigam autem po Wrocławiu, więc dziur sporo.
    Oprócz tego zmieniłem wszystkie te gumowe cuda związane z amortyzatorami i łożyska.

    Tulejki w wahaczach z przodu też nowe i końcówki stabilizatora? jakoś tak się to nazywało.
    Całość 3h roboty.

    Jak myślicie, czy takie amorki mogą być? Bo wyczytałem gdzieś, że dedykowane są VNE-4575.

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To i ja si? pod??cze do tematu i zapytam o amortyzatory dla siebie. Moje autko jest w wersji Ambition a wi?c ma "sportowe" spr??yny. Planuj? remont mo?na powiedzie? kapitalny zawieszenia, niestety finansowo jestem ograniczony wi?c musz? wyszukiwa? okazji cenowych.
    Na pewno mam do wymiany tuleje wahaczy, sworznie, tuleje tylnej belki, poduszki + ?o?yska amortyzator?w i prawdopodobnie dr??ki kierownicze i ich ko?c?wki, mo?e te? ko?c?wki stabilizatora + gumy. Generalnie wszystko kupuj? firmy trw lub lemforder.
    Moim zdaniem (w sobot? sprawdzi to mechanik) b?d? do wymiany r?wnie? amorki i tutaj moje pytanie. Jakie amortyzatory (tanie) za?o?y?? Dodam, ?e mimo moich sportowych spr??yn nie chc? ?eby by?o twardo, wr?cz wola?bym ?eby dziury by?y mniej odczuwalne jak przy seryjnych (je?d?? po Wroc?awiu i jest masakra), co doradzicie aby by? to kompromis mi?dzy cen?/jako?ci? a sportowymi spr??ynami/komfortem jazdy po dziurach kt?re nie zawsze da si? omin??.

    Co my?licie o czym? takim:
    http://moto.allegro.pl/amortyzatory-...406589214.html
    http://moto.allegro.pl/amortyzatory-...406589351.html

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez marsell - 07-02-11 o 12:09

  4. #14
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    sprezyny na twoim miejscu to bym wolal kupic uzywane oryginalne audi do normalnej wersji bez obnizenia , ja takie kupilem 4 na allegro za 120 bez wiekszyc odpryskow lakieru w dobrym stanie.

    jezeli chodzi o zawieszenie to z kad wiesz ze masz to wszytko do wymiany ?

    przeciez to prawe cale elementy wymiene zawieszenia.

    kto ci sprawdzil np. ze masz poduszki i lozyska amortyzatorow do wymiany ?masz luzy w zawieszeniu sprawdzenoe ze wiesz ze napewno wybite masz sworznie ?

    ja wiem ze chcesz zeby wrescie nic nie tluklo w aucie ale lepiej niech ktos albo ty jak sie zna sprawdzi dokladnie kazda czesc zeby nie wymieniac wszyskiego na "hura" jak czesc z tym elementow moze byc ok.drazki kierownicze maja luzy ?

  5. Podziękowania dla Zielarz za pomoc w problemie

    marsell (08-02-11)

  6. #15

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź kolego.

    Co do sprężyn to nie chciałbym wymieniać czegoś co w mojej wersji wyposażenia jest standardem na coś innego. Raz, że lubię gdy w samochodzie mam wszystko w miarę możliwości zbliżone do tego jak było oryginalnie. Druga sprawa, że auto kiedyś będę sprzedawał i jakieś odchyłki od normy nie są wtedy mile widziane przez kupującego (tak mi się wydaje)

    Jeżeli chodzi o zawieszenie, to kilku rzeczy faktycznie nie jestem do końca pewny. Parę spraw jednak mechanik mi pokazał (jak stukają poduszki amortyzatorów, stan tulei i sworzni, chyba luzy na drążkach) Tylko nie wiem czy mechanik który mi to pokazywał nie chciał mnie trochę naciągnąć, dla tego w sobotę całe zawieszenie przejży zaufany mechanik (fakt że do niego trzeba 100km podjechać ale i tak jadę na weekend do rodziny)

    W każdym razie dziękuję za sugestie. Będę wdzięczny za opinię co do doboru amortyzatorów.

    Pozdrawiam

  7. #16
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    wiesz amortyzatory to najlepiej oryginalne tylko cena... na bilsteina bedziesz mial nepewno mniej komfortowo i twardziej niz na oryginalach. kyb , kayaba i bilstein tez sa dobre ale co oryginal to oryginal

    jak ci pokazal ze np poduszki amortyzatora sa wybite albo ze slychac lozyska ?

    bez zdejmowania troche ciezko a tak na chybl trafil strzelac podczas jechania to tez ciezko bo z kad by mogl wiedziec dokladne z kad jest stuk jezeli mowi ze prawie cale zawieszenie oprocz tego jest do wymiany ? przeciez te dzwieki by sie na siebie nakladaly to po 1 a po drugie nie zawsze tak dokladnie jest sie w stanie stwierdzyc tylko z sluchania jezdzas samochodem z kad dochodzi stuk bo roznie sie rozchodzi dzwiek.
    ogolnie jakby wyjal lozyska i poduszki np. to ci moze cos powiedziec po stanie gumy np tej poduszki.lozysko mozesz pokrecic nim i zobaczyc jak "chodzi" lub poruszac czy slychac kulki i bedzie wiadomo.ogolnie jak mechanik mowi ze sworznie masz do wymiany + gumy wachaczy i drazki kierwownicze wszystko naraz to ladnie musi byc slychac stuki/walenie w aucie i ladne musisz miec luzy na kołach.

  8. #17

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co do amorków to wybór padnie chyba na kyb. To chyba dobry kompromis między ceną a jakością.

    Co do poduszek amortyzatorów to mechanik który robił mi diagnostykę zawieszenia, podniósł auto na podnośniku tak że można było pod nie wejść, złapał całe koło i jak poruszał góra-dół to wyraźnie stukało nad amortyzatorem.

    Resztę rzeczy wskazał pokazywał wkładając między elementy metalową brechę i że niby mają luzy, no ale po to w sobotę wszystko sprawdzi mój zaufany mechanik żebym nie robił czegoś, czego jeszcze nie trzeba wymieniać.

    Co do tego, że wszystko powinno stukać to szczerze powiem, że prawie tak jest. Stuka coś praktycznie z każdego koła. Autko kupiłem na początku listopada od niemca, i tam na ich drogach nic nie pukało. Niestety 3 miesiące po Wrocławiu zrobiły swoje z pewnie jeszcze nigdy nie wymienianymi tulejami, sworzniami itd. Co dokładnie będzie do wymiany mam nadzieję, że dowiem się w sobotę.

    Pozdrawiam

  9. #18

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam.
    Prosze o opinie...chce zakupic jak w temacie amortyzatory kpl. b4 sport, ale chce pozostawic orginalne sprezyny. Czy takie polaczenie bedzie mialo wplyw na prowadzenie samochodu i komfort jazdy czy nie? Obecnie zimowe opony mam 15 ( 195/65), natomiast letnie to orginalne 15. W przyszlosc zakupie 17 felgi i sprezyny obnizajace eibach.

    Cos byscie doradzili........?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Hallo....!!!
    Jest tam kto.....?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •