Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: huczący dyfer w A3 quattro

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny huczący dyfer w A3 quattro

    Witam,
    Panowie, czy przerabiał ktoś problem z huczącym dyfrem lub czymkolwiek innym co może huczeć na tylnej osi?
    Łożyska kół odpadają, bo to nie to.
    Czy ma ktoś może jakieś schematy dyfra? są jakieś łożyska które mogą hałasować?
    Proszę o podpowiedzi co tam można sprawdzić, jak się w ogóle za to zabrać.
    Dodam że huczenie zaczyna się mniej więcej od 50-60 km/h i rośnie wraz z prędkością. Nie jest jednostajne, a raczej 'modulowane'.
    Pacjent: A3 1.8T quattro 2001r.

  2. #2
    nosus's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rozogi-szczytno-olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    przerabiałem to, padło Ci łożysko w dyfrze ja swój dyfer rozebrałem cały i wymieniłem łożyska są tam 3 sztuki ale zmieniłem tylko dwa bo trzecie łożysko jest duże stożkowe i nie mogłem wygrzebać górnej bieżni w celu spisania numeru tego łożyska i sobie odpuściłem bo było w dobrym stanie po wymianie tych dwóch łożysk napęd jak nowy cisza totalna żadnego huczenia
    mam to gdzieś chyba opisane z zdjęciami jak ja to robiłem łącznie z numerami łożysk
    Druga sprawa to czy masz stuki w tylnym napędzie jak strzelisz ze sprzęgła na asfalcie tak żeby przypalić 4 kapcie chodzi o takie stukanie jakby ktoś walił młotkiem w sanki tylne

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a mógłbyś podrzucić jakoś link albo coś? bo szukajka nie była zbyt pomocna gdy próbowałem jej użyć do znalezienia problemu z dyfrem...
    Jak strzele na prosto no to nic się nie tłucze, ładnie atakuje z 4 kół ale jak leci bokiem to czasem wydaje mi się, że coś tam sobie postrzela.
    Więc jeśli to słychać to jak bardzo jest źle i co trzeba tam zrobić?

  4. #4
    nosus's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rozogi-szczytno-olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    jakby stukało to nic strasznego poprostu łożyska w dyfrze miałyby duży luz tak jak u mnie to było, ale mi najpierw huczał a dopiero po jakimś okresie doszły stuki w dyfrze po zmianie łożysk cisza i spokoj koszt wymiany wszystkich 3 łożysk 200-500zł ale raczej te duże będzie dobre one kosztuje cos około 200zł do tego trzeba doliczyć nowe uszczelnienia i olej ja zalałem oryginalnym z aso ale zwykły przekładniowy też będzie dobry. Ja robiłem to sam budowa dyfra jest prosta jak budowa cepa
    Daj mi maila na pw to jak znajdę ten plik w wordzie to Ci podeślę

    Możesz spuścić stary olej z dyfra i zobacz czy na korku spustowym nie ma przypadkiem opiłków metalu u mnie tego było od ****a i olej był tak jakby pływał w nim brokat poprostu było widać że są w nim opiłki
    Ostatnio edytowany przez nosus - 14-01-14 o 22:44

  5. Podziękowania dla nosus za pomoc w problemie

    marhew (19-01-14)

  6. #5

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nosus jeszcze raz dzięki za info! Teraz są 2 opcje; albo czekam na pogodę i biorę się za dyfer albo wcześniej się rozleci i robię go natychmiast. Powiedzcie mi jeszcze, bo mechanicy stwierdzili że łożyska 'raczej' odpadają, tylko właśnie- raczej, więc też nie są na 100% pewni. Jak samemu można odróżnić huczący dyfer od łożysk? Pytam dlatego, bo przy szybkim wchodzeniu w prawe zakręty auto jakoś dziwnie delikatnie wibruje, w lewą stronę jest w porządku i to mnie trochę niepokoi, a jednocześnie czy może to wskazywać na łożysko lewego koła?

  7. #6
    nosus's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rozogi-szczytno-olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    no za nim zabierzesz się za robienie dyfra to w 100% musisz wykluczyć łożyska w kołach

  8. #7

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no właśnie, potrzebuję tylko pomysłów jak to wykluczyć/ zdiagnozować

  9. #8
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Auto w górę i sprawdź ręcznie. Pomachaj na boki, góra-dół i powinno się coś wyczuć. Jeśli na zakrętach się hałas się zwiększa lub zmniejsza to raczej łożysko. Te wibracje by wskazywały na łożysko ale głowy nie dam bo nie mam quattro.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •