Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: cieknie z oslony przegubu........ale......???

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny cieknie z osłony przegubu........ale......???

    Witam.
    Jak w temacie - jak,którędy i gdzie sprawdza się stan oleju w skrzyni. (1.8 97r.)
    Chcę sprawdzić bo jest trochę mokro przy osłonie przegubu. Może jakieś foty.
    Pozdr.,Leszek.

    Poniżej pytanie o cieknącej osłonie przegubu.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 16:47

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Poziom plynu w skrzyni sprawdza sie odkrecajac korek w skrzyni i wkladajac palucha. Korek jest na gorze pokrywy skrzyni a oleju powinno byc na ok 1cm od krawedzi


    Co do smaru przy przegubach to nie ma to zwiazku ze skrzynia.
    W naszych A3 polaczenia miedzy polosiami a skrzynia jest wykonane w ten sposob ze izoluje te dwa "smarowidla" od siebie. Tzn odkrecenie polosi nie skutkuje wyciekiem oleju ze skrzyni biegow (tak jak ma to miejsce w wielu innych autach).
    Jesli masz "zapocone: przy ktorejs oslanie przegubu to po prostu musisz szybko wymienic gumowa oslone przegubu zanim zacznie sie tam dostawac piach czy inne smiecie, ktore szybko skracaja zycie samego przegubu.
    Jesli chodzi o taka oslone na przeguby zewnetrzne to koszt ok 30zl bo ostatnio upowalem.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Kupiłem osłonę przegubu (wewnętrzny-lewy) i teraz pytanie czy sama jej wymiana coś pomoże bo osłona jest mokra w oleju.......czy może wina leży po stronie jakiejś uszczelki (oringu) w skrzyni.....
    Jeszcze zapytam jak się zabrać do wymiany tej osłony.....przy kole pewnie też trzeba odkręcać półoś.....
    Z góry dzięki za pomoc

    [ Dodano: Sob 09 Wrz, 2006 14:45 ]
    ....naprawdę ....nikt nie pomoże....

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kot_ik
    Kupiłem osłonę przegubu (wewnętrzny-lewy) i teraz pytanie czy sama jej wymiana coś pomoże bo osłona jest mokra w oleju.......czy może wina leży po stronie jakiejś uszczelki (oringu) w skrzyni.....
    Jeszcze zapytam jak się zabrać do wymiany tej osłony.....przy kole pewnie też trzeba odkręcać półoś.....
    Z góry dzięki za pomoc

    [ Dodano: Sob 09 Wrz, 2006 14:45 ]
    ....naprawdę ....nikt nie pomoże....
    Jakbys uwaznie przeczytal moj post powyzej to byc juz dawno wiedzial.
    Przy przegubie od strony skrzyni (wewnetrzny) nie ma zadnego oleju. Jesli tylko smar pod oslona przegubu.jak masz ja uszkodzona to normalne ze masz wszystko w okol opryskane smarem. Przegob wiruje bardzo szybko w zwiazku z tym wyrzuca sporo smaru.
    Jak kupisz zestaw oslony dobrej firmy to powinien byc w komplecie smar do przegubu.
    Jak juz wyjmiesz polos to warto sam przegub rozlozyc, obejrzec slizgi i kulki i zobzczyc czy powierzchnie nie maja zadnych uszkodzen (jak nie jezdziles za dlugo z rozerwana oslana to nic sie nie powinno stac). Zlozyc przegub, zaaplikowac nowy smar, dokladnie scisnac opaskami nowa oslone (powinny byc w komplecie nowe opaski).
    Zadnego oleju w skrzyni nie ruszasz

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kłodzko
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    koledzy jak wymienić tą osłone przegubu ta gumową. odp szybko bo rozebrałem i nie moge zdjąc krzyzaka

  6. #6
    patryciusz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    może to ci pomoże

  7. #7
    mariusz.byd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Wyciek przy skrzyni + przeguby

    Mam 2 pytania, pierwsze dotyczy wycieku jak na załączonym obrazku, skąd to może byc i co trzeba naprawić zeby znikł




    druga sprawa jak zbadać przeguby? ponieważ ręką trzymając za przedłużenie przegubów (łączenie między nimi) mogę poruszać prawo lewo góra dół, ale w trakcie jazdy i skrecaniu nie słychać żadnych stuków, jedyne co zaobserwowałem, to przy hamowaniu silnikiem słychać regularne trekotanie równe z obrotami.

    Jakieś rady??
    Ostatnio edytowany przez mariusz.byd - 15-09-14 o 09:24
    Gdy ktoś stara się mnie wyprzedzić ///


  8. #8
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    obrazki sie nie ładują

  9. #9
    mariusz.byd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    poprawione coś z serwerem było :/
    Gdy ktoś stara się mnie wyprzedzić ///


  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wyciek prawdopodobnie z zielonego kołnierza on uszczelnia wejście przeguba do skrzyni i bardzo łatwo go uszkodzić i skrzywić sam to przerabiałem bodajże w golfie 3 ale miałem akurat taki sam używany lecz w dobrym stanie i pomogło niestety nie wiem czy są one dostępne w zestawach naprawczych. Ale może ktoś będzie miał inną teorie niż ja Co do przegubów nie wypowiem się bo teoretycznie minimalny luz jest potrzebny i jedyny sposób jaki znam to wlasnie dawanie po garach na skręconych kołach...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •