Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Dziwne odgłosy w zawieszeniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Dziwne odgłosy w zawieszeniu

    Witam , chodzi o przednie zawieszenie, przeszukałem forum i nie mogłem znaleść podobnego przypadku , wiec piszę o tym tutaj. Byłem u kilku majstrów, testowali auto(na szarpakach) , okazało się że nie ma żadnych luzów. Problem tkwi przy skręcaniu podczas jazdy , z przodu dochodzą metaliczne odgłosy jakby z lewej strony, oczywiście podczas energicznego skręcania kierownicą w lewo i w prawo na przemian. Nie jestem w stanie dokładnie zlokalizować miejsca stukania(coś w stylu jakby ktoś uderzał śrubokrętem w metalową puszkę).Podczas szybszej jazdy jest to samo. Myślałem że to przegub , sprawdzałem gumy, na moje oko są czyste i bez zadnych dziur. Aha, czasem podczas wsiadania do auta też słyszę ten odgłos ale tylko jeden "stuk". Nie mam pojęcia co to może być. Może ktoś z was spotkał się z czymś podobnym i jest w stanie mi pomóc. Z góry serdecznie dziekuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michal_a3 Pokaż post
    Myślałem że to przegub , sprawdzałem gumy, na moje oko są czyste i bez zadnych dziur.
    ale sprawdzales przeguby czy tylko gumy je chroniace bo to zasadnicza roznica ?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michal_a3 Pokaż post
    czasem podczas wsiadania do auta też słyszę ten odgłos ale tylko jeden "stuk"
    auto stoi zgaszone ?
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja mam podobny problem,przynajmniej tak mi sie wydaje. U mnie to wygląda tak,że przy szybszej jeździe i gwałtownym skręcie też słychać takie puknięcie, brzmi to dosłownie tak, jakby jakaś plastikowa kulka była zawieszona na sznurku i przy skręcie uderzała o coś, przy skręci w lewo w jedną stronę przy skręcie w prawo w drugą strone. Pomyślałem że zostawiłem śrubokręt w drzwiach jak montowałem głośniki,rozebrałem ale to nie to,rozebrałem tylnie boczki,też nie, patrzyłem pod szybe, pod maske, pod silnik, nic takiego nie widać co mogłowy wydawać taki dźwięk. U mnie słychać to ewidentnie po lewej stronie samochodu i gdzieś z przodu (obstawiam od siedzenia kierowcy w przód). Do dzisiaj nie udało mi się zlokalizować co to jest:/
    Nie wiem czy u Ciebie wygląda to tak samo jak u mnie...
    Dodam że u mnie jest jedno stuknięcie na jeden skręt.Czyli skręcam np w lewo i stuk, dopiero jak skręce gwałtownie w przeciwną strone to jest następny stuk.
    Zajrzyj na http://a3-club.net/forum/showthread....cie#post203772 może coś wymyślisz
    Ostatnio edytowany przez Moruso - 12-08-08 o 18:14

  4. #4
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    michal_a3 moze to byc peknieta sprezyna, tzn mowiac scisle ukruszona na styku z mcpersonem, na odleglosc ciezko stwierdzic, ale mam takie same objawy i kolega w ibizie tez mial podobnie

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o przeguby to sprawdzałem gumy i są czyste , samych przegubów nie sprawdzałem , pojedyńcze puknięcie występuje również gdy wsiadam i silnik jest zgaszony.
    Odnośnie drugiej odpowiedzi to wyglada na to ze mamy taki sam problem.
    W najbliższym czasie postaram się sprawdzić te sprężyny

    Dzięki za pomoc, jak sprawdze to dam znac

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •