Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 138

Temat: Włącznik świateł poliftowy z DRL (oraz bez DRL) podłączenie

Hybrid View

  1. #1
    szFFagier's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Panie i Panowie, chce kupic ten prze??cznik (zalezy mi na chromowanych elementach):
    http://moto.allegro.pl/audi-a3-8p-wl...207212156.html

    bo poki co mam ten:
    http://desmond.imageshack.us/Himg41/...jpg&res=medium
    http://desmond.imageshack.us/Himg594...jpg&res=medium

    i nie chce dzia?ac ma 3 wejscia, a kable s? tylko 2. wg serwisu Audi ten prze??cznik jest z 2009 roku, VAG pokazuje b??d prze??cznika ?wiate? i klapa. boje sie tylko zebym nie kupi? innego i nie mia? takiej samej sytuacji. st?d moje pytanie... dane auta- 8p 2,0 tdi BKD rok 2003

    zdr

  2. #2
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Własnie idę podłączyć. Napiszę czy działa
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  3. #3
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    RM2009 był przejściowym, z tym samym bordnetz co we wczesniejszych rocznikach. Więc włącznik musi działać. Oprócz oczywiście pozycji DRL, bo nie masz ani DRL ani instalacji. Na tej pozycji włączą się światła mijania.

  4. #4
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Wszystko działa i świeci jak należy z tym, że na pozycji DRL, po włożeniu kluczyków i przekręcenia ich na zapłon świecą mi się xenony i postojówki (coś na kształt trybu skandynawskiego) tak jak Czaro pisałes. Jak go zostawię na pozycji DRL i wysiądę z auta to nie ma brzeczka ,że zostawiłem zaświecone światła i mój mini C/L home działa normalnie

    Tutaj filmik jak działa funkcja DRL w aucie bez DRL'a. Na zapłonie i bez

    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  5. #5
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komono Pokaż post
    Jak go zostawię na pozycji DRL i wysiądę z auta to nie ma brzeczka ,że zostawiłem zaświecone światła
    Dzieje sie tak, poniewaz na pozycji DRL bordnetz wykrywa blad przelacznika i wowczas zachowuje sie jakby go w ogolne nie bylo. Odepnij calkiem wlacznik i przekrec luczyk. Efekt bedzie taki sam, zapala sie swiatla mijania i po otworzeniu drzwi nie bedzie brzeczec.

  6. #6
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czaro10 Pokaż post
    W starym wlaczniku aby uruchomic DRL nalezy podlaczyc pin 4 z wtyczki (7-pinowej) od pokretla DRL do Bordnetz do wtyczki E (16-pinowej) pin 10. Dodatkowo trzeba przestawic rodzaj swiatel w Bordnetz na Bi-xenon z DRL i powinno dzialac pod warunkiem ze caly bi-xenon podlaczony jak trzeba.

    Ja mam ten poliftowy, ale nie ogarnalem wlaczania DRL przelacznikiem, bo on ma inna zasade dziala, ale mam juz pomysl jak to sprobowac obejsc. Natomiast mam ustawiony tryb skandynawski i DRL sie same wlaczaja po przekreceniu stacyjki.
    komono tylko czytac...

  7. #7
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czy jest możliwość przełożenia samego pokrętła z poliftowego przełącznika do przedliftowego? Czy jest z tym jakiś problem?

  8. #8
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaito20 Pokaż post
    Czy jest możliwość przełożenia samego pokrętła z poliftowego przełącznika do przedliftowego? Czy jest z tym jakiś problem?
    Da się to zrobić, tylko musisz rozwalić stare pokrętło z przedliftowego włącznika żeby je wyciągnać bo inaczej nie rozepniesz, z nowego włącznika sciągasz obudowe tą alumionową z pokrętła (trzeba pociągnać delikatnie z wyczuciem do dołu i zejdzie) i wyciągasz włącznik z polifta wrzucasz na miejsce uszkodzonego do przedlifta

  9. #9
    wojtunio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Cool

    Cześć, chciałem się podzielić z wami moim rozwiązaniem poliftowego włącznika świateł (bez DRL), może komuś pomoże, a więc:

    Mój poprzedni włącznik: 8P0 919 094
    Poliftowy (prawdopodobnie z Audi A1): 8P0 919 094 B

    Foto:



    Montaż na chłopski rozum jako, że mój poliftowy włącznik był bez DRL i posiadał dokładnie te same funkcje co włącznik przedliftowy.

    1) Rozkręciłem dwa przełącznik (tylko ten element do którego wchodzi złącze 10 pin, 3 śróbki),
    2) Wyciągnąłem z obu przełączników zielone płytki razem z plastikowym elementem obrotowym (w przedliftowym przełączniku obrotowy element ma troszkę inny trzpień mocujący płytkę) - foto 01 i foto02
    3) Zieloną płytkę wraz z plastikowym elementem przełożyłem do poliftowego włącznika.
    4) Całość skręciłem i podłączyłem.

    Foto 01 i 02



    Efekt


    Całość działa bezproblemowo, łącznie z podświetleniem przełącznika, regulacją podświetlenia zegarów oraz halogenami - 15 minut roboty, bez zmiany pinów itp.
    Może komuś pomoże

  10. #10
    pawel.mu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Polska
    Auto
    Auto
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    Da się to zrobić, tylko musisz rozwalić stare pokrętło z przedliftowego włącznika żeby je wyciągnać bo inaczej nie rozepniesz, z nowego włącznika sciągasz obudowe tą alumionową z pokrętła (trzeba pociągnać delikatnie z wyczuciem do dołu i zejdzie) i wyciągasz włącznik z polifta wrzucasz na miejsce uszkodzonego do przedlifta
    Jednak da się wymienić samo pokrętło bez niszczenia czegokolwiek. Instrukcję znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum, nie pamiętam już jakim.
    Wystarczy pokrętło... pociągnąć i wyjdzie. Ale potrzeba do tego narzędzi, bo trzyma się mocno. Należy użyć kombinerek i jakiejś szmatki (dla zabezpieczenia pokrętła przed uszkodzeniem kombinerkami), a potem mocno pociągnąć. Bez obaw, to nie wyłamuje niczego i pokrętło można ponownie wcisnąć, a ono trzyma się dobrze i w normalnym użyciu nie widać, że było wyciągane. Choć przy kolejnym wyciąganiu wychodzi już bez użycia narzędzi.

    Tutaj zdjęcie z moim przełącznikiem i wyjętym pokrętłem:


    Czekam teraz na dostarczenie przełącznika poliftowego i będę przekładał pokrętło . Wg informacji jakie znalazłem same pokrętła z różnych wersji są ze sobą zgodne, więc wystarczy kupić najtańsze jakie będzie nam odpowiadało, nie musi zgadzać się funkcjonalność samego przełącznika. Po zamianie pokręteł możemy nawet odsprzedać zakupiony przełącznik i część pieniędzy odzyskać.

    Przy okazji jeszcze przelutowałem niektóre diody, m.in. diodę świateł mijania z czerwonej na zieloną.

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •