Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: Glosna praca zaworow w TDI AGR

  1. #11

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    wolalbym kupic silnik i zrobic na ok 170KM za polowe $$$ ktora chce darksmile a reszte przepic albo wydac na dobry gwint i kilka innych *******
    nie wiem ile chce kasy wiec dyskusja byla nie wnikajac w koszta

  2. #12

    Domyślny No i Panowie po 3 tyg wkońcu finał sprawy ...

    Co się stało ? Nie była to jednak stopka korbowodu. Pękł tłok 3ci w dolnej części przy łączeniu z korbowodem i kawałek metalu spadł na rozpędzony korbowód i wybił dziurę w bloku (nie było tego w misce także wyleciało to przez tę dziurę). Uwaga dla wszystkich, jak Wam coś stuka w silniku nie dajcie sobie wmówić niedouczonemu mechanikowi, że to popychacze, bo może stukać tłok i możecie polecić w kosztach na dużą kasę tak jak ja poleciałem. Co zrobiłem ? Poszedłem za radą mechanika i kupiłem nowy silnik z osprzętem a ten sprzedam na części. Najlepsze jest to że mechanik po rozebraniu tego silnika na części stwierdził że ten silnik jest w stanie niemalże idelanym, zero zużycia ... i gdyby nie ta awaria tłoka to by to chulało i chulało ... Co do szans walki z poprzednim właścicielem z tytułu wady ukrytej czekam jeszcze na finalną opinię rzeczoznawcy... Mogło być niestety tak, że poprostu miałem mega pecha i poprzedni właściciel nic o tym nie wiedział ... Co zrobie z tym fantem zadecyduję jutro po rozmowie z rzeczoznawcą. Koszty jakie poniosłem to 3,3 tys za nowy silnik z gwarancją (silnik 2003 rok z Octavi 68 kkm przebiegu) + 1,2 tys za przekładkę silnika u mechanika. Do tego koszt rozebrania starego silnika na części, rzeczoznawca i nowe płyny, oleje, filtry, łącznie ok 900 zł. Niech to służy wszystkim za ostrzeżenie ... Ze starego silnika chce odzyskać 2000 zł. Mam do sprzedania kompletną górę silnika (głowica, obudowa, wtryski, turbina), wał korbowy, tłoki z korbowodami (3szt.), pompa wtryskowa, chłodniczka oleju, pompa oleju, pompa wspomagania, alternator i inne. Jak by ktoś czegoś z tego szukał to pisać na priv. Nooo, koniec tego wywodu

  3. #13
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WroJackA3
    3,3 tys za nowy silnik z gwarancją (silnik 2003 rok z Octavi 68 kkm przebiegu)
    a nie myslales zeby odrazu zakupic 110'tke? ASV badz AHF???? moze wiesz w jakich cenach chodza takie 110'tki??
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  4. #14

    Domyślny

    rozwazalem 110ke, ceny takie same (3-4 tys. za silnik z kompletnym osprzetem), wziolem ten bo gosc dal na niego gwarancje ...

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    IMO wade fabryczna bym wykluczyl... ch#%%# olej albo za rzadko wymieniany... albo filtr nie wymieniany... cholera wie jak to poprzedni wlasciciel serwisowal

    W drugiej polowie lat 90 mielismy w domu sluzbowa Brave... auto serwisowany bylo co 15kkm w ASO Fiata to tego stopnia sie przykladali ro roboty ze przy przebiegu ok 90kkm zatarl sie silnik w trasie do tego stopnia ze jak ostygl na drugi dzien rano w ogole dalo sie nim zakrecic... wal i wszystko stanelo na amen.
    Pozniejsza ekspertyza wykazala ze najprawdopodobniej od kilku przegladow nie byl wymieniany olej a filtr byl tak stary ze az pordzewiali
    Takze od tamtego czasu do informacji ze auto serwisowane w ASO podchodzi bardzo ostroznie

  6. #16

    Domyślny

    Ty byś wykluczył ale Ty nie jesteś Rzeczoznawcą z 25 letnim stażem i biegłym sądowym

  7. #17
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Mach ma rację i moim zdaniem przyczyną w 99% jest niewymieniany olej lub filtr, mój kolega jeździł vectrą 2.0 benzyna kolega sporadycznie przypominał sobie o serwisie poprostu jeździł dopuki samochód przestawał odpalać i pewnego dnia miał podobna przygodę do Twojej.
    Osobiście przykro mi że miałeś taki przypadek ale takei jest życie że używany samochó to loteria i osobiście rozumniem Cię że koszty itd. ale startowanie z tym do sądu hmm zresztą rzeczoznawca powie Ci to samo chyab że ... i tu możemy powiedzieć że Polska jest kochana

  8. #18

    Domyślny

    Panowie ! nie macie wogole pojecia o materialoznawstwie i pitolicie. Ja jestem z wykształcenia inżynierem mechanikiem, mam pewne doswiadczenie w analizach struktur stalowych i żeliwnych i to co przedstawił mi rzeczoznawca wydaje mi sie bardzo prawdopodobne. Mam napisane jednoznacznie w opini że na usterke w zadnym stopniu nie mogl wplynac sposob uzytkowanie silnika przez poprzednich wlascicieli, nie mozna w tym przypadku mowic o uszkodzeniu zmeczeniowym, przelom na sworzniu tlokowym (od ktorego sie wszystko zaczelo) jest typowy dla wady materiałowej, nie odpowiedniej struktury materiału badź błędu przy obróbce cieplno-chemicznej. Co więcej rzeczoznawca przez 25 lat pracy w tym charakterze nigdy nie spokał się z tego typu usterką ... Pod koniec tygodnia wysylam list do Iglostadt z tlumaczeniem tej opini i zobacze jaki bedzie odzew, nic nie trace takim listem, a moge tylko zyskac, bo jak to Pan rzeczoznawca powiedział znając Audi to odezwie się do mnie Audi Polska z prośbą o uszkodzone części do zbadania. Czas pokaże, będę Was informował o zwrotach akcji.

  9. #19
    twardy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa 2,4 JTD 20V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    to czekamy z niecierpliwością co napisze AUDI...

  10. #20

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    WroJackA3, ja nie jestem rzeczoznawca z 25 letnim stazem w ogladaniu maluchow i polonezow a Ty jak sam piszesz jestes z wyksztalcenia mechanikiem i dales sobie wmowic innemu mechanikowy ze to zawory stukaja

    Niegy nie slyszalem zeby sie komys seryjny AGR rozlecial w ten sposob (przynajmniej w PL). Generalnie sa te jedna z bardziej wytrzymalych blokow i glowic. Te konkretnie AGRy spokojnie znosza przyrosty mocy ponad 100% i te auta jezdza na co dzien i maja sie dobrze W pewnym stopniu moze Ci to uzmyslowi rezerwy wytrzymalosci jakie posiadaja elementy tego silnika.

    Generalnie ciewaz jestem czy Audi w ogole bedzie chcialo dyskutowac o tej sprawie w przypadku silnika z nieznana przeszloscia
    Jestem zdania ze jesli zostaniesz splawiony do Poznanie do Kulczyk Tradex to spuszcza Twoja sprawe jak wole w kiblu.

    W kazdym razie powodzenia

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •