Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 36

Temat: 2.0TDI BKD modyfikowany 169KM/387NM

Hybrid View

  1. #1
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez noremorse Pokaż post
    chyba rzeczywiście, najprościej będzie pojechać do kogoś, kto natrzaskał takich modyfikacji dziesiątki. np Bartpol
    Turbina źle przerobiona(?). oj nie wiem, w końcu 1/3 Polski jeździ na turbinach od Fiodora.
    Mnie cały czas intryguje ten IC., Masz foto? bo do tych 240KM nie ma sensu nic zmieniać, serio.
    (ew na IC z S3, jak w dobrej cenie - bo lepiej w upały i lepiej górą idzie)
    ps. zanim zaczniesz szukać pompek 120, dowiedz się czemu wyszło jak wyszło..
    Icek zrobiony bo celowałem w większą moc, ale plany się troszkę zmieniły. No na pewno zanim będę coś robił Najpierw sprawdzimy dlaczego jest taka a nie inaczej. Też wątpię że kreska to wina turbiny, no ale zobaczymy końcem lipca. Jedyne zdjęcie Icka jakie mam to takie, ale co to dokładnie za Icek to nie mam pojęcia..
    Ostatnio edytowany przez Pytek - 23-06-18 o 10:14

  2. #2
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mnie to wyglada na chinola. Jeśli masz dostęp do vaga zrób logi temperatury w dolocie. Ciekawi mnie jak działa.
    Zastanawiam się po co firma wsadziła jakiś wynalazek zamiast zastosować sprawdzone rozwiązanie czyli IC z s3 które pasuję p&p oraz cała instalacja ( jedynie ściągasz z węża z jednego końca szybkozłaczkę i nasuwasz wąż na IC i stosujesz opaskę )
    Żadnego druta nie ma, oraz modyfikacja nie rzuca się w oczy.
    Po wykresie wydaje mi się ze tuner nie potrafi obudzić turbiny.
    Jakie masz pompki ?
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  3. #3
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tuner zdecydował że custom ic będzie lepszy, bo takiego zdrowego z ski nie można znaleźć. Tego icka też nie widać, jest schowany ładnie za kratkami. Tuner twierdził, że turbo nie chciało szybciej wstawać, a pompki są ori. O logi poproszę Golema jak już wróci do Polski, sam nie mam sprzętu.. Rozmawiałem chwilę z tunerem, fmic kupiony z fmic.pl, jest chiński, a nm jest zrobiony tak a nie inaczej, dlatego że wtryski słabe, względy bezpieczeństwa dwumas, skrzynia itd, do tego soft bezdymny no i 4.3k zakres obrotów, w innych softach prawdopodobnie turbo kończy przy trochę ponad 3.5k
    Ostatnio edytowany przez Pytek - 24-06-18 o 09:12

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ze zdjęcia wynika, że względem oryginału, to ma ze 2 razy mniejsza powierzchnię czołową. Skoro to fmic.pl, to pewnie rdzeń 65 więc +/- podobny przekrój rdzenia.
    więc po co to robić?
    i jeszcze to pocięte wzmocnienie czołowe.
    zacząłbym od oddania tunerowi tego cudu i kupienia za 100 oryginalnego IC, a za drugie 100 belkę i będzie tak samo, jak nie lepiej.

  5. #5
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Mam za daleko do niego żeby tak jeździć na jakiekolwiek zmiany i wgl nie wiem czy zmiany są potrzebne bo akurat o tym zielonego pojęcia nie mam, nie odczuwam spadku mocy w upalne dni, ale czy wystarczyłby seryjny IC? tego nie wiem.

  6. #6
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tak jak pisałem wcześniej, plany były włożyć Firad120, wtedy moc byłaby na pewno większa, ale w trakcie modyfikacji plany się zmieniły i jednak wtryski zostały Ori, a FMIC był już zrobiony. Zarówno turbo jak i FMIC mają ogarnąć ok 300HP, po zmianie wtrysków nawet takiego wyniku mógłbym się spodziewać, także może i na ten moment ten IC i takie turbo nie są w jakiś sposób mocno wykorzystane, ale może w przyszłości zdecyduję się na zmianę wtrysków i zobaczymy wtedy czy ten IC do shit czy jednak spełni swoje zadanie.

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zrobisz jak chcesz, ale ja Ci sugeruję, że masz gorszy fmic niż oryginał, a nie, że nie pokazał, co potrafi.
    wpierw ogarnij, co jest nie tak, bo z tymi Firadami kombinujesz jak z tym custom intercoolerem, brniesz w koszty.
    Co jest nie tak z pompkami, leją?, nie leją?, wszystkie 4 spontanicznie tak samo? tuner tego nie sprawdził?

    te 230-240KM/460Nm dwumas, skrzynia, wydech, IC ogarnia. Właśnie o to chodzi w BigT, że wszystko względnie małym kosztem i nie trzeba z tymi rzeczami kombinować.
    Dopiero z Firadami i celując w 300km, zaczyna się podwajanie ceny samochodu... i awaryjność leci na łeb, na szyję..

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Witam
    Seryjny FMIC w BKD spokojnie ogrania na GTB moce 240-250KM. Turbo wadliwe i ze słabo wstaje bardzo w to wątpię.
    Co do FMIC stosowanych i kupowanych ze strony FMIC powiem tak. Najwięcej ich zakładam głównie 550x230x65mm. Jeżeli w tym samochodzie rdzeń jest mniejszy (a na tai wygląda) to może być za mały i auto się grzeje. Trudno to powiedzieć. Wiem jedno. BKD strojony na turbinie GTB2056, FMIC "ten chiński" plus końcówki F120 spokojnie da radę zrobić 290-300KM na doładowaniu 2,1bar . A sam montaż turbiny i delikatne przespawanie wydechu nawet bez zmiany średnicy układu wydechowego czyli równe 60mm spokojnie na seryjnym IC ogarnia moc 240KM

    Możliwe też że w aucie są po prostu słabe końcówki co również może mieć wpływ na pracę turbo. Trudno to oceniać.
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  9. #9
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Wymiarów IC niestety nie znam, ale Piotr pisał, że na tym IC robił +- 280 hp w innych autach.
    O ile dobrze kojarzę, to 2 wtryski były robione w 2009 roku z końcówką "g" i dwa wtryski wymieniałem ja, końcem 2016 roku też na te z końcówką "g". Co innego można zrobić z wtryskami prócz końcówek Firada, żeby zrobić lepszy dół + większy NM? Jakieś całkiem inne wtryski?

  10. #10
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    U mnie w poprzedniej A3 BKD po wymianie pompek z B na G+ turbo budziło się dużo wcześniej. Przy 2 tys obr przy pompkach B moment obrotowy wynosił ponad 250NM a na pompkach G+ 330NM. Całkiem inna reakcja na gaz.
    Szkoda że nie zapytałeś wcześniej na forum, w cenie IC i przerobieniu całego układu mogłeś kupić pompki G+...
    Pomijam sprawę wydajności tego FMIC. Szkoda Twoich pieniędzy i szkoda mi Ciebie bo podejrzewam ze nie jesteś zadowolony z charakterystyki tej modyfikacji.
    Dziwie się tylko że tuner wiedząc ze już wcześniej nie wychodziła moc nie zainteresował się pompkami...
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •