Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Co oprocz predkosci i stylu jazdy wplywa za zuzycie paliwa?

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Co oprócz prędkości i stylu jazdy wpływa za zużycie paliwa?

    Moje auto zostło podłączone do komputera / dzięki jednemu z członków klubu ,który to zrobił bezinteresownie, to sie nazywa solidarność ,serdeczne dzieki / i nic nie wskazywało by na to ,że samochód ma jakiekolwiek usterki mimo to spalanie mego auta A3 1,6 jest na pogranicy 13 litrów.W ostatnim czasie zrezygnowałem z klimy i spalanie spadło do 11,5 litra czy to jest właściwa droga aby osiągnąć wskazania producenta ?
    Darek/nanika/

  2. #2

    Domyślny

    padniete lozyska, rozmiar i opory toczenia opon, zaladowanie auta, olej silnikowy (sa oleje FE - Fuel economy) itd itp.

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Oczywistym jest, ze nie ma 2 identycznych jednostek napedowych. Silnik zuzywa sie w sposob indywidualny, zalezny od sposobu jego eksploatacji. Dodatkowo styl jazdy oraz zla regulacja moga powodowac, ze rzeczywiste spalanie bedzie w skrajnych przypadkach znacznie wieksze od spalania podanego przez producenta (nierzadko niemozliwego do osiagniecia).

    Spalanie mozesz obnizyc majac na uwadze to, ze nie predkosc jazdy, a predkosc obrotowa silnika ma bezposredni wplyw na jego spalanie.
    Duze znaczenie ma jakosc zastosowanych materialow eksploatacyjnych. Niska jakosc paliwa moze prowadzic to zaklejania sie sie ukladow wtryskowych, co powoduje straty mocy, a w konsekwencji spalanie sie paliwa dopiero w ukladzie wylotowym itp.

    Podobnie jest z olejem silnikowym i ciecza chlodzaca. Musza spelniac odpowiednie normy i specyfikacje. Inaczej trudno bedzie osiagnac spalanie na poziome podanym przez producenta.

    To oczywiscie nie wszystko. Wiele innych czynnikow w mniejszy lub wiekszy sposob wplyw na prace silnika.

    Jezeli doszedles do 11 l to juz calkiem przyzwoicie.

  4. #4
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    A sonda żyje?

  5. #5
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    w/g mnie sonda tak jak pisze dawid - komp. nie pokaze bledu sondy - po prostu beda zle wskazania jej
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #6
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    w/g mnie sonda tak jak pisze dawid - komp. nie pokaze bledu sondy - po prostu beda zle wskazania jej
    dokladnie, na kompie bledu nie bedzie a sonda bedzie martwa. Tak bylo u mnie. Trzeba sprawdzic co pokazuje.

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Poznan
    Auto
    V^P!
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    moze masz hamulce zapieczone

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •