Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 231

Temat: 13l/100 czy to duzo przy silnika 1,6

  1. #101
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez m71 Pokaż post
    moja 1.6 spala mi generalnie 13/14
    1/4 baku = +/- 100km
    kolego rób coś z tym silnikiem, bo to nie jest normalne!!

    Mój 1,6 AEH pali w trasie 100-130km/h około 7 litrów/100km , jestem właśnie po trasie 680 km i jeszcze mam paliwo w zbiorniku, a tankowałem do pełna przed wyjazdem. Napiszę ile zrobiłem km na pełnym baku jak jutro jeszcze mam kawałek traski i dojadę do rezerwy (będzie około 780 km)

    Więc po zatankowaniu do pełna zrobiłem swoim AEH 700km i zaświeciła sie rezerwa równiutko na 700km, trasa była pokonywana z prędkosciami tak ogólnie 110 km/h ale były kawałki po 100 jak i po 130. Wyprzedzając 140km/h i raz dla zabawy 190km/h. W jedną stronę jazda tylko jedna osoba, a spowrotem 2 osoby, trochę bagażu (kilka toreb) i 3 dość duże czterosuwowe slniki spalinowe!!!!!!!Więc masa spora. Trasa była niestety z przerwami i musiałem 6 razy stawać, przez co silnik 6 razy pracował na "ala ssaniu". Jeżdę dalej bez dolewki i mam już przejechane 760 km!!!! i wskazówka jeszcze nie opadła do końca. Więc podejrzewal że 800km będzie.
    Ostatnio edytowany przez Matin82 - 04-02-08 o 19:30
    Chinese Democracy

  2. #102
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    matin to chyba jezdzisz jak moja mama : ) ja na tdi robie w miescie max 800km w trasie do 1000km wiec jak benza moze chapac podobnie wychodzi ci spalanie 5.5 nie wierze ihihihhi chyba pchasz auto i wylaczasz silnik na swiatlach
    420 500 km
    1

  3. #103
    makubaku's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    325ti
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny spalanie 1.6 automat

    Mi pali w miescie 10l,a mam automat, był moment ze palił 13l ale był padeniety termostat, trasa 7,5 do 8 z tym ze samochod cały zapakowany i cztery osoby.

  4. #104
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mi 1.8 T pali ok 13-14 i to jak dusze na prawy pedal mocniej
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  5. #105
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa Pokaż post
    matin to chyba jezdzisz jak moja mama : ) ja na tdi robie w miescie max 800km w trasie do 1000km wiec jak benza moze chapac podobnie wychodzi ci spalanie 5.5 nie wierze ihihihhi chyba pchasz auto i wylaczasz silnik na swiatlach
    no tak mi Proxa wychodzi, przecież nie mam większego zbiornika, tankuję do odcięcia, potem staram się dolać i odpowietrzyć, ale wchodzi tylko z pół litra. A jażdże tak jak Ci napisałem w trasie tej teraz 70% jazdy 110km/h 10% 100km/h, 20% 130km/h inne prędkości niewiele 140 przy wyprzedzaniu. Zatankowalem auto do pelna za 225 PLN po 4,08 PLN czyli około 55l. Koła standardowe 15.

    Wracając z powrotem wiozłem około 200kg bagażu!!!!! i pasażera!!
    Chinese Democracy

  6. #106
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    no ok
    70% 110
    10% 100
    20% 130
    co daje nam
    100%

    to sie wogole nie zatrzymujesz ? nie ruszasz na swiatlach nie stoisz ? przecie wtedy auto tez zre paliwo

    pozatym jak tak jest faktycznie to gratuluje... po co kupic tdi jak mozna robic benzynka tyle samo a tak wogole to nie to ze sie czepiam ale sam mialem twingo kiedys 1.2 silnik i max 500-600 sie robilo
    420 500 km
    1

  7. #107
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa Pokaż post
    no ok
    70% 110
    10% 100
    20% 130
    co daje nam
    100%

    to sie wogole nie zatrzymujesz ? nie ruszasz na swiatlach nie stoisz ? przecie wtedy auto tez zre paliwo


    pozatym jak tak jest faktycznie to gratuluje... po co kupic tdi jak mozna robic benzynka tyle samo a tak wogole to nie to ze sie czepiam ale sam mialem twingo kiedys 1.2 silnik i max 500-600 sie robilo
    wiem, że tak jest ale nie pisałem o tym, gdyż w porównaniu do całej trasy nie są to duże ilości.

    Proxa wiem, że się nie czepasz i jest wszystko oki.
    Swoje testy robiłem w A3 już kilka razy na trasie Lipiany (obok Szczecin ) do Ustka i za każdym razem wychodzi mi podobnie.

    W mazdzie 323F 1.6 8V pełem wtrysk na tej samej trasie wychodziło mi spalanie 6,5l. Przy takiej samej jeździe. I wychodzi taki sam kilometrarz. Więc licznik w A3 mnie nie okłamuje.

    Więc w czym mobę się mylić, gdzie mogą być przekłamania??????
    Chinese Democracy

  8. #108

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    A propos termostatu, czy diagnoa VAGiem wykryje jego usterkę czy nie ma takiej opcji? Na "lambdzie" nie wyskoczył błąd więc wygląda na to, że jest w porządku.

    Aha, czy A3 z '97 (o ile to ma znaczenie) jest z OBDII?

    Dzięki

  9. #109
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez goblin1980 Pokaż post
    A propos termostatu, czy diagnoa VAGiem wykryje jego usterkę czy nie ma takiej opcji? Na "lambdzie" nie wyskoczył błąd więc wygląda na to, że jest w porządku.

    Aha, czy A3 z '97 (o ile to ma znaczenie) jest z OBDII?

    Dzięki
    tak OBDII jest u Ciebie. Błedu od termostanu nie będziesz miał na Vagu, ale możesz odczytać dokładną temperaturę silnika co może bardzo pomóc zdiagnozowac jego działanie, warto też zrwócić uwagę przy tym problemie na tamaty: czujnik tepm. cieczy chłodzącej i pompa wody.

    Zresztą nowy termostat polecany Wahlera (jakość jak orginał) nie jest to duży koszt i warto z niego zainwestować, aby być pewnym jego sprawności.
    Chinese Democracy

  10. #110
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    goblin1980
    Na podstawie obserwacji temperatury cieczy w VAGu można dojść ,czy to termostat.( na desce roździelczej wskaźnik temperatury pokazuje równo 90 gdy w rzeczywistości wynosi ona w granicach 80-100). Oczywiście przy sprawnym czujniku temp.

    Wszystkie A3 to OBDII

Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •