Pokazane rezultaty 1 do 10 z 299

Temat: problem z ABS

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Question problem z ABS

    Witam,

    Od tygodnia meczę się z ABSem i brakuje mi już pomysłów.
    Mam A3 1,8 z 1997r. Problem polega na tym, że czasami podczas powolnej jazdy (dojeżdżanie do skrzyżowania, skręcanie) włącza mi się pompa abs i czasami pulsuje pedał hamulca, a czasem nie. Sytuacja występuje najczęściej, gdy dłużej pojeżdżę po mieście.
    Zdarza się choć nie zawsze, że zapala sie żółta lampka ABS i po kilku km gaśnie.

    Na vagu pokazuje cały czas błąd odczytu na przemian z czujników lewego, ale głównie prawego. Czujniki wymieniłem. Sprawdzałem odczyty z czujników podczas jazdy i odchylenia max o 1 km/h w prędkości na poszczególnych kołach.

    Kable od czujników wyglądają ok. Tarcze z przodu w porządku. Z tyłu mają 6 mm, ale na razie chyba jeszcze mogą być. Jedynie co zauważyłem to miejsce przy jednym bezpieczniku ABS na akumlatorze jest wypalone, ale bezpiecznik ok i prąd płynie. Wymieniłem płyn hamulcowy, bo nabrał już nieco wilgoci.

    Stawiam teraz już na sterownik ABS. Znacie kogoś ze śląska kto by się na tym znał? Widziałem topic, gdzie rozbierany był sterownik, ale nie czuję się na siłach w kwestii elektroniki. Czy jakiś zimny lut na sterowniku może spowodować błąd odczytu z czujników i włączenie pompy ABS?

    Dzięki za każda sugestię.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 11:05

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •