Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 31

Temat: [8L] Brak tylnych głośnikow

  1. #1
    Dajrek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kożuchów
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny [8L] Brak tylnych głośnikow

    Witam!
    Otworzyłem wczoraj boczki z tyłu i zobaczyłem że są puste, brak okablowania, głośnika !w związku z tym mam pytanie czy jest sens wstawianie tam jakiś głośników i ciągniecie okablowania? czy lepiej wstawić wzmacniacz i suba w bagażniku?
    Czy muszę kupować coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item375831474_...uning_hit.html
    żeby podłączyć głośniki z tyłu?
    jak to u was wygląda?
    Na koniec prosiłbym o namiar na jakieś dobre ale nie za drogie głośniki na tył

    Z góry dziękuję

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez DanioUk - 08-09-12 o 20:16
    PiĘkNa Ta BeStIa

  2. #2
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dajrek Pokaż post
    czy jest sens wstawianie tam jakiś głośników i ciągniecie okablowania?
    Dajrek, przede wszystkim zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli zwykłe granie, to wstaw sobie np. Hertze 165mm (ok. 130-140 zł). Pociągnij okablowanie pod listwą progową i już. Do amatorskiego grania wystarczy (możesz sobie jeszcze wygłuszyć boczek dodatkowo - będzie lepszy efekt). A sam sub bez głośników tylnych to nieporozumienie moim zdaniem.

    Look for me i moje zautomatyzowane szalone 90KM latające po 3mieście...

  3. #3
    W3N's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    poto sa tam miejsca na głosniki żeby były a wsadzanie wzm i sub i tylko przednie to bez sensu. chyba ze jestes maniakiem basu i tylko chcesz miec bas w aucie to nie widze problemu ale jak ktos pojedzie na tylniej kanapie to dostanie do głowy. Jak juz to masz rozkrecone kup se te helixy jak Ci napisał Mleczar chyba albo cos z wyzszej półki ja bym postawił na jbl albo power bass . tył przód pod wzm zobaczysz jak bedzie grało potem sub i gitara

  4. #4
    mati6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Dajrek a jaka masz w ogole jednostke centralna?
    i w ogole ten watek zaczalbym od zastanowienia sie jakie brzmienie chcesz uzyskac w aucie? Przednie glosniki i sub w bagazniku to moim zdaniem porazka... pierwsze co to wstaw w te boczki dobre (mocne) glosniki - moze byc JBL (idealne rozwiazanie biorac pod uwage faktor cena/jakosc - jakosc brzmienia w skali 1-6 powiedzmy: 4) i wtedy zdecydujesz czy wystarczajaco dobre brzmienie masz w aucie czy nie - jesli bedzie Ci brakowac bassu to dopieo wtedy mysl na sub. + wzmacniacz, ale to juz dluzsza historia...

    A co do tego dystansu to musisz po prostu sprawdzic czy juz masz tam jakies mocowanie pod glosniki czy nie, jasli nie to moze sie przydac. Najlepiej jak juz sie zdecydujesz na jakis zestaw glosnikow to pokaz co wybrales!

  5. #5
    panbodzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Dajrek jesli zaspokaja Cie seryjne radio i glosniki to sobie tam wsadz jakies 'pierdziu pierdziu' i po sprawie. panele musisz jakies kupic bo z tylu seryjne glosniki sa na 3 sruby.

    jesli wymagasz czegos wiecej to odpusc sobie ten tyl i zainwestuj w przednie glosniki i wygluszenie drzwi. jak malo bedzie basu to pomysl o subie. finito


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mielczar Pokaż post
    A sam sub bez głośników tylnych to nieporozumienie moim zdaniem.
    tiaaaa... za to zdanie powinienes dostac medal normalnie.
    c-a sie robi powoli...

  6. #6
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez panbodzio Pokaż post
    tiaaaa... za to zdanie powinienes dostac medal normalnie.
    Dziękuję, ale sądzę, że zestaw "fabryczny" z głośnikami przednimi tylko i subem z tyłu to nic dobrego. Nie jestem znawcą audio i mogę się mylić. Zechcesz mnie wtajemniczyć proszę o co chodzi?

    Look for me i moje zautomatyzowane szalone 90KM latające po 3mieście...

  7. #7
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez W3N Pokaż post
    poto sa tam miejsca na głosniki żeby były a wsadzanie wzm i sub i tylko przednie to bez sensu. chyba ze jestes maniakiem basu i tylko chcesz miec bas w aucie to nie widze problemu
    Cytuj Oryginalnie napisane przez mati6 Pokaż post
    Dajrek Przednie glosniki i sub w bagazniku to moim zdaniem porazka... pierwsze co to wstaw w te boczki dobre (mocne) glosniki - moze byc JBL (idealne rozwiazanie biorac pod uwage faktor cena/jakosc - jakosc brzmienia w skali 1-6 powiedzmy: 4) i wtedy zdecydujesz czy wystarczajaco dobre brzmienie masz w aucie czy nie - jesli bedzie Ci brakowac bassu to dopieo wtedy mysl na sub. + wzmacniacz, ale to juz dluzsza historia...
    Panowie, błagam bez HEREZJI !!! Jeśli macie ochote pomagać, to świetnie ale należałoby mieć chociaż odrobinkę pojęcia o temacie.

    Do autora tematu > postów o głośnikach z tyłu, zasadności ich montażu była MASA, także sugerowałbym choć odrobinę przeszperać forum, wnet wyjaśnią się wszelkie wątpliwości.

  8. Podziękowania dla Trociniarz za pomoc w problemie

    woody (06-06-08)

  9. #8
    mati6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trociniarz Pokaż post
    Panowie, błagam bez HEREZJI !!!
    Moje pojecie o temacie wywodzi sie z doswiadczenia, montowalem sprzet w 2 autach i czytalem sporo na ten temat.

    Sprawa wyglada tak, ze jak Dajrek ma wysluzone oryginalne glosniki audi z przodu i z tego co widac to za duzo kasy nie chce w sprzet inwestowac = zalozy jakas tube lub skrzynie z niskiej polki cenowej, to w samochodzie bedzie mial glownie tzw. "dudnienie" a nie muzyke! Co sie calkowicie mija z celem.

    Tak wiec lepiej zeby te pieniadze zainwestowal w dobre glosniki z tylu, a jesli przednie nie sa w dobrym stanie to zaczac od nich, potem tyl, a jak bedzie mu brakowac bassu to sie zastanowic nad rozbudowa w bagazniku!

    I tak jak juz pisalem temat powinien zaczac od tego jaki efekt (pod wzgledem grania) chce osignac i jakie ma obecnie radyjko... bo jesli bedzie za slabe to dobre glosniki mu nic nie pomoga i w gre bedzie wchodzic wymiana jednostki centralnej albo kupno wzmacniacza i dopiero wtedy dobierac reszte...

    Trociniarz swoja droga to Ty "siedzisz" w temacie car-audio ze masz o nim takie pojecie? Jesli mozna spytac to na jakich podzespolach masz rozbudowany u siebie system?

  10. #9
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mati6 Pokaż post
    Moje pojecie o temacie wywodzi sie z doswiadczenia, montowalem sprzet w 2 autach i czytalem sporo na ten temat.
    Najprawdopodobniej mamy inne doświadczenia i wychowaliśmy się na innej literaturze... nie mam pojęcia...mnie też zdarzyło się coś tam dłubać przy samochodach.... a jeśli juz o czytaniu mówimy, to polecam bez krzty złośliwości tzw ABC car audio napisane przez Nazara http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/Polsk...oFAQ01beta.pdf

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mati6 Pokaż post
    Sprawa wyglada tak, ze jak Dajrek ma wysluzone oryginalne glosniki audi z przodu i z tego co widac to za duzo kasy nie chce w sprzet inwestowac = zalozy jakas tube lub skrzynie z niskiej polki cenowej, to w samochodzie bedzie mial glownie tzw. "dudnienie" a nie muzyke! Co sie calkowicie mija z celem.

    Tak wiec lepiej zeby te pieniadze zainwestowal w dobre glosniki z tylu, a jesli przednie nie sa w dobrym stanie to zaczac od nich, potem tyl, a jak bedzie mu brakowac bassu to sie zastanowic nad rozbudowa w bagazniku!
    Sam sobie przeczysz... najpierw sugerujesz wymianę głośników z tyłu, a poźniej piszesz aby jednak zacząć od przednich. Inna sprawą jest, że ja nie znam dobrych głośników do tyły...ale moze ja sie słabo znam. Kolejna sprawa to subwoofer, ktory nie bardzo wiem czemu opisujesz jako reproduktor hałasu ... a to taki sam głośnik jak każdy inny i jak jest poprawnie zestrojony to nie ma nic wspólnego z dudnieniem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mati6 Pokaż post
    Trociniarz swoja droga to Ty "siedzisz" w temacie car-audio ze masz o nim takie pojecie? Jesli mozna spytac to na jakich podzespolach masz rozbudowany u siebie system?
    Wiesz co moj system, to kompletna porażka, jak sam to określiłeś, bo opiera się tylko systemie przednim i subwooferze, także nic tam ciekawego nie ma. Ale skoro nalegasz to proszę, oto wątek opisujący moje sprzęt

    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=11846


    pozdr,
    Kuba

  11. #10
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mati6 Pokaż post
    Trociniarz swoja droga to Ty "siedzisz" w temacie car-audio ze masz o nim takie pojecie? Jesli mozna spytac to na jakich podzespolach masz rozbudowany u siebie system?
    ROTFL - tutaj kolego trafiłeś jak ślepy grzywką o kant kuli
    akurat Trociniarz jest dla mnie oraz bardzo wielu osób na forum wręcz autorytetem/wyrocznią jeśli chodzi o tematy car audio

    poczytaj naprawdę sporo zanim zaczniesz pisać takie bzdury, bo jeszcze ktoś Tobie uwierzy i będzie miał później do Ciebie pretensje.
    Jak nie wiesz - nie pisz. To nie konkurs, kto więcej postów naprodukuje.

    Będę miał Cię na oku i jak jeszcze raz przłapię na wypisywaniu bzdur, to poleci ostrzeżenie.
    Ostatnio edytowany przez BartOwl - 06-06-08 o 13:03
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •