Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 31

Temat: [8L] Brak tylnych głośnikow

  1. #11
    mati6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Trciniarz odnosnie twojej aluzji to bardzo fajny systemik masz w aucie. A te ABC z checia przeczytam.

    1. Chlopaki w ogole wyszlo jakies nieporozumienie! Ja sie nie okreslilem jako alfa i omega z tego tematu, tylko BartOwl jakbys dokladnie przeczytal moj post, wypowiedzialem sie na temat biorac pod uwage moje paraktyki z car-audio. I nie podwazam wiedzy Trociniarza w tym temacie, poniewaz nawet nie znam go, wiec zapytalem, (i skad w ogole ten pomysl?) - wiec czytaj ze zrozumieniem.

    2. Trociniarz, nie przecze sobie, napisalem zeby zamiast zaczynac od bagaznika niech zrobi te glosniki z tylu, ale jesli przod ma "slaby" to niech od niego w ogle zacznie! A podstawa jest jednostka centralna i do niej niech zacznie reszte dobierac i budowac swoja koncepcje.

    3. A propos... chyba wiesz ile wydales na zlozenie swojego systemu?
    Z tego co przeczytalem to Dajrek szuka tanich glosnikow i jak ujalem w postach to wychodze z zalozenia ze nie chce duzo inwestowac w sprzet.

    A wiec zaczne od tego, Trocniarz slyszales jaki dzwiek wydaje zwykla tuba? - bo skoro ktos nie chce duzo kasy wydawac to albo tuba albo prosta skrzynka - ja tak, i uwazam ze prosty przedni system plus taka tuba w bagazniku to sie mija z celem. Chlopak bedzie mial juz wczesniej wspomniane dudnienie. Sam to u siebie testowalem, dlatego rozbudowalem przod o oddzielny system dwudrozny a polka z tylu dostala trojdrozny - tuba ustawiona mialem doslownie na pol gwizdka i bylo optymalnie!

    P. S. BartOwl dobrze sie dowiedziec ze Trociniarz to jest autorytet na forum w tych sprawach, bo przynajmniej wiem do kogo sie zwrocic, poniewaz sam planuje poprawki w swojej A3

  2. #12
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mati6 Pokaż post
    Przednie glosniki i sub w bagazniku to moim zdaniem porazka... pierwsze co to wstaw w te boczki dobre (mocne) glosniki
    Brak mi slow...

  3. #13
    mati6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Wiadomo, ze mozna zbudowac system na n.p. przednim systemie dwudroznym (woofery plus gwizdki) i subie, i ja w ogole tego nie neguje, i nie wiem dlaczego sie tak wszyscy oburzyliscie?
    chodzi mi o to, ze jesli rozmawiamy o inwestycji za klikaset zlotych to nie wyobrazam sobie takiego zestrojenia tego zeby ladnie gralo. I jak juz napisalem tym bardziej na seryjnych glosnikach przednich i tubie. To co ma trociniarz u siebie nie ma w ogole porownanie z rozwiazaniem za przyslowiowe "pare stow".

    I jesli uwazacie ze rozwiazanie typu seryjne glosniki z przodu i tuba w bagazniku jest ok, to poradzcie to Dajrekowi i potem da znac czy jest zadowolony z uzyskanego efektu, bo ja ze swojej strony mu odradzam.

    I oprocz krytyki moich slow (za ktora notabene bardzo dziekuje) napiszcie moze jakie macie u siebie rozwiazanie i jak wedlug was powinien Dajrek zaczac swoja przygode z naglosnieniem samochodu.

    Uwazam, ze powinien najpierw napisac jakie ma radio i glosniki juz wbudowane i wtedy mozna mu cokolwiek doradzic i zastanowic sie jakie rozwiazanie bedzie w jego przypadku optymalne!

  4. #14
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dobra Panowie, bez kolejnych zbednych dyskusji...
    .......

  5. #15
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mati6, jest spoko , nie jestes jedynym ktoremu wydaje się że system przedni + skrzynka to rewolucja przez duże R , i bez głośników... jajek i innych tematów z tyłu nie da się żyć.... uwierz mi że się da, i przyjemność ze słuchania muzyki wzrasta kilkakrotnie.

    Pytasz o finanse... zdziwiłbym Cie, ale na ostatnich zawodach na ktorych byłem... z pewnością moje audio było " na biedaka " i nie zawsze trzeba wpakować szmal, żeby mieć przyjemne granie. Przeciętnej klasy zestaw przedni za nawet 200zł + skrzynka z głośnikiem 20cm i wzmacniacz do niego to dobry filar PRAWIDŁOWEGO systemu audio w samochodzie. Można poźniej poprawiać wymieniać itd.... ale zasada STEREO jest tylko jedna i nie ma wyjątków.

    Mati6 , jak bedziesz potrzebował pomocy, śmiało pytaj na forum, procz mnie jest jeszcze kilka innych osób ktore z pewnością Ci pomogą przy rozbudowie audio w a3.

    Zrobił się dośc spory OT ale badz co bądz związany jakos z tematem.

    Do autora postu > zostaw puste miejsca z tyłu, można je wykorzystać na skitranie puszki z browarem itd. Poczytaj troszeczkę forum i zaplanowane pieniążki przeznacz na system przedni odseparowany , jak pisałem i za 200zł idzie coś kupić co zagra pod radiem... z czasem kupisz wzmacniacz i subwoofer.... wymienisz system przedni.... radio....kable po 500 euro za metr.... zamówisz tweetery Rainbow reference za 10tys zł i ręcznie robione Gorlichy....a na to wszsystko weźmiesz kredyt w Nordea Bank na 40 lat i tyle

    Końcóweczka dla rozluźnienia

  6. #16
    radarek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Widze że fachowcy krytykują maksymalnie głosniki w tylnych boczkach. Mam więc pytanie co mam zrobić jezeli kupiłem auto i są tam już zainstalowane.
    Jakaś włoska firma CIARE (słyszał ktoś o takich ? )
    Typ CH171 150W mierzyłem miernikiem rezystancje to mają 3,6 ohm
    Czy je całkiem wyrzucić czy może gdzieś przeniesc ?
    Za to z przodu nic nie ma tylko tweetery w orginalnych miejscach.
    W ogóle to w tym aucie są pozostałości po jakimś systemie który się mi wydaje bardzo dziwny

  7. #17
    Nadi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    to tyl sprzedaj a kup cos normalnego na przod jakis powerbass
    Ostatnio edytowany przez Nadi - 11-06-08 o 19:01

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a co myślicie o HERTZ HSK 165 ???

    http://allegro.pl/item383934206_hert...yl_gratis.html

  9. #19
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Głosniki jakich wiele, tylko pytanie dziwne zadałeś i nie wiadomo jak się do niego ustosunkować...

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trociniarz Pokaż post
    Głosniki jakich wiele, tylko pytanie dziwne zadałeś i nie wiadomo jak się do niego ustosunkować...
    chodzi mi czy grają lepiej niz Hertz ESK 165.3 ???
    miejsce docelowe przednie drzwi + tylnie boczki w 3d aucie ;p
    Ostatnio edytowany przez R@FI - 16-06-08 o 21:52

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •