Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Drgania tłumika po założeniu ukladu 2.5 cala

  1. #1
    Bongo92's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    united kingdom
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Drgania tłumika po założeniu ukladu 2.5 cala

    Witam wszystkich potrzebuję pomocy z wydechem .Jakiś czas temu założylem wydech 2.5 cala od turbiny do końca na 2 tłumikach przelotowych i koncowym komorowym.
    Otóż problem jest że jak jadę i silnik wchodzi na 3 4 tys. obrotów w samochodzie slychać buczenie i cala buda drga.
    Oczywiście wymieniłem wszystkie wieszaki na nowe ale nic nie ustało sprawdzałem czy wydech nigdzie nie dotyka podłogi samochodu i nigdzie nie widać żeby dotykał albo był przynajmniej blisko.
    Pomóżcie panowie co może być przyczyną.
    Z góry dzięki

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Pierwsze to sprawdz szczelność czy gdzieś nie jest okopcony albo coś w tym stylu.
    Druga kwestia jeśli wydech jest z kwasiaka pod wpływem temperatur zmienia swoje wymiary i potrafi wpadać w drgania stad może się gdzieś obijać a na zimnym tego nie zobaczysz.

    A jeśli wydech jest za bardzo "spięty " czyli spawany za sztywno może wpadać w drgania dobry tłumikarz sprawdzi Ci czy ktoś go dobrze zespawał

  3. Podziękowania dla pavo71 za pomoc w problemie

    Bongo92 (10-10-13)

  4. #3
    Bongo92's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    united kingdom
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ooo ciekawa sprawa z tym ze pod wpływem temperatury zmienia swoje wymiary właśnie zauważyłem ze po nagrzaniu wystaje troche wiecej za dokładke zderzaka.
    A czy może to być spowodowane tym ze mam np. urwaną jedną szpilkę od dp w turbinie??Patrzylem i nie widać ani czuć że dmucha gorącym powietrzem w tym miejscu.

  5. #4

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łodź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    obawiam sie, że nic z tym nie zdziałasz... podobno w 1,8T tak już jest,ze na przelocie wpada w rezonans przy obrotach 2,5-3,5 tyś obrotów. Swoją drogą to sam walczyłem z tym problemem dość długo... minimalnie pomogła wymiana łapy pod silnikiem ale to raczej nie wiele pomogło. Musisz sie do tego przyzwyczaić albo jakieś audio założyć.

  6. Podziękowania dla Zielu88 za pomoc w problemie

    Bongo92 (11-10-13)

  7. #5
    Bongo92's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    united kingdom
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hmmm może i tak dzisiaj jadąc do pracy wsluchałem sie mocno to tak jakby wydech dotykał sanek patrzyłem jest tam taka blaszana osłonka w miare blisko wydechu.
    Myślałem żeby odkręcić ta osłonkę ale nie wiem co znajduje się pod nią żeby nic przypadkiem nie przypaliło się od wydechu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •