Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Termostat Wahler - oryginał czy podróba?

  1. #1
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Termostat Wahler - oryginał czy podróba?

    Witam,
    kupi?em kolejny (trzeci ju?) termostat. Za ka?dym razem wybiera?em Wahlera, opieraj?c si? na opiniach o tym termostacie (ale niestety chyba na same felerne trafia?em.. - zaryzykuje ostatni raz). Wczoraj przyszed? do mnie w/w i por?wna?em go sobie z moim starym, kt?rego wymieni?em rok temu. Troch? si? r??ni?, a s? od tego samego producenta. Mo?e na podstawie zdj?? b?dziecie w stanie stwierdzi?, kt?ry jest oryginalny? I czy to, czym r??ni si? ten nowy, mo?e mie? wp?yw na dzia?anie? A mo?e ten, kt?ry teraz zam?wi?em jest po prostu inny i do mojego samochodu (1.9TDI AXR 2002r.) nie pasuje..?
    Kupowa?em z tej aukcji: http://allegro.pl/termostat-audi-a2-...806162721.html wg. za??czonej tabeli powinien pasowa?.

    Po lewej na zdj?ciach jest ten nowy - ma wybite "Wahler", "Made in Germany", "87*" i " 07 11"

    Ten po prawej to ten stary - ma wybite "Made in Germany", "BTT/BTO", logo Audi/VW, "044 121 113 D8", "1.186.87 B" i "87*"









    NOWY:


    STARY:


    Wymieniam dlatego, ?e nie osi?gam temperatury 90* podczas jazdy, jest tylko 80* i koniec, chyba ?e stoj? w korku - jak rusz? od razu spada. Tzn. ze termostat otwiera si? za szybko prawda?
    Wrzuci?em oba do wrz?tku z termometrem, okaza?o si? ze faktycznie ten stary poszerzy? (otworzy?) si? szybciej ni? nowy, ale wg. termometru by?o ju? 94*...

  2. #2
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolego, mogę Ci w poniedziałek pomóc w tym temacie, jednak po swoim doświadczeniu z Wahlerem nie mogę powiedzieć o nim złego zdania. Mój termostat działa bez zarzutu już ponad 1 rok.
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dokladnie tak jak u mnie, zamiennik wahler dziala ok.

    Po prawej jest oryginalny, rozni sie tym ze mozna go zahaczyć
    jak dobrze pamietam o ten plastik co sie przykrywa ale w dzialaniu sie nie roznia

    proponowalbym Ci zalozyc termostat, jezeli temp bedzie niska to
    podlaczyc kompa i zobaczyc jaka jest tam temperatura zeby wykluczyc
    zle dzialanie wskazowki

  4. #4
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Od miesiaca mam takiego Wahlera jak po lewej i dziala bez zarzutu. Jedyny minus wlasnie ze nie mozna go "nakrecic" na krociec.

  5. #5
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ok, dzieki chlopaki za odpowiedzi a powiedzcie mi, przy wymianie, najlepiej plyn chlodniczy spuscic tam na korku pod chlodnica, nie? wtedy bez problemu mozna wymienic termostat - wody juz tam nie bedzie? i oprocz fatalnego dojscia to chyba wiekszych problemow z wymiana nie ma? :>

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tak spuszczasz z korka, ale i tak troche sie wyleje jak
    odkrecisz obudowe, wiec kup sobie plynu na dolewke.

    problemow zadnych nie powinnienesz miec, wyjmujesz stary, wkladasz nowy z uszczelka i skrecasz

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    niewiem jak w dieslu ale u siebie to musiałem odkrecić alternator brak dostepu może odpowiednich kluczy po spuczszeniu płynu przez korek spustowy wszystko nie zleciało dużo mi uciekło przy odkrecaniu przy bloku silnika termostat Wahler śmiga aż miło

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odgrzeje temat, bo się zastanawiam...
    Zaobserwowałem spadek temperatury, tzn po odpaleniu, po przejechaniu około 7km temperatura (a przynajmniej wskaźnik na wyświetlaczu) rośnie. Ale ciężko mu dobić do 90 stopni (w lecie nie miałem problemu). Jadąc wolno, złapie trochę ponad 80 stopni, ale jak już zaczynam szybciej jechać, to temperatura spada nawet do 70, a następnie znowu zaczyna rosnąć. Na klimatroniku nie sprawdzałem temp. ale podejrzewam termostat - chyba dobre przypuszczenia (a jeśli czujnik walnięty, to też były by takie objawy)??
    Dodam, że po przejechaniu jakiegoś tam kawałka drogi, jak się zatrzymam temp. dochodzi do 90 stopni i taka wartość się utrzymuje.
    Zatem zamierzam wymienić termostat, pod uwagę biorę Wahler'a - którego z uszczelką można kupić za około +/- 35zł, a dzwoniłem do ASO i tam krzyczą sobie 100zł za termostat + 7,50zł za uszczelkę.
    Rozbieżność cenowa jest spora i tak się zastanawiam, z czego wynika? I ostatecznie - brać oryginał, czy Wahlera'a?
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam

  9. #9
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Na wahlera mało kto narzeka więc jak najbardziej może być a ori to ponoć z tego co wyczytałem na forum to Behr. A na pewno Behra kupisz taniej w sklepie niż w ASO.

  10. #10
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Witam Panowie. ten sam problem... założyłem termostat wahlera, zmieniłem płyn... i wszystko powinno być git. Jednak nie jest... objawy takie same jak opisał SZUMI524... za pare dni bede wszystko wiedział dokładnie, ponieważ sprawdzę jeszcze czujnik temperatury, jak to nie pomoże zmieniam ponownie termostat... zobaczymy co z tego wyniknie, poinformuję co i jak.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •