Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Problem z klimatyzacją-cieknie woda do auta

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Problem z klimatyzacją-cieknie woda do auta

    Witam!

    Mam dziwny problem z klimatyzacją. Mianowicie jak jest dobry upał i jade w trasie np. 100km to pomalutku zaczyna kapac woda(zimna bardzo) na nogi pasażera, najczęściej przy skręcaniu tak jakby sie wylewa... raz nie zauważyłem tego bo jechałem sam pierwszym razem to po 250km miałem prawie, że kałuże... dzieje sie to jak klima dłużej pochodzi. i czasem aż taka para jakbym lodówke na plaży otworzył leci z nawiewów... co to może być czy to poważna usterka? ta para nie ma żadnego dziwnego zapachu, w samochodzie normalnie jest zimno tylko to, że cieknie i czasem jest ta para...
    co to może byc?

    i jeszcze być może dla was proste pytanie. byłem oglądać wczoraj A3 8p 2.0TDI 140km 2003rok grudzień. niestety sprzedawca zapomniał przez telefon powiedzieć, że obroty na biegu jałowym delikatnie się wachają tak sobie chodzą lekko między 950-980 na oko. klimatyzacja była wyłączona. czy to normalne, że na pracującym silniku po odkręceniu otworu przez który wlewa się olej silnikowy wydobywa się stamtąd dym, nie jakoś specjalnie dużo, ale jednak, czy to normalne?


    Pozdrawiam!!!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-08-18 o 20:10
    Ambition 1.9 TDI 110KM 98r

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    aha silnik był rozgrzany
    Ambition 1.9 TDI 110KM 98r

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    osięciny
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Mam podobny problem, zauwarzyłem że woda cieknie z otworów wentylacyjnych skierowanych na nogi. Mi sie wydaje że to skroplona para wodna która powinna być odprowadzana gdzies na zewnątrz auta, jednak nei wiem gdzie dokłądnie znajduje sie ten elemęt może jest tam jakiś zaworek czy coś takiego?


    jesli ktoś z was miałby jakiś schemat instalacji climatronic bonawet nie wiem gdzie tego szukać
    albo wie w którym miejscu znajdyje sie parownik

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez spokojnie - 08-07-09 o 07:51

  4. #4
    penek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Eindhoven / Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Piter87 masz zapchaną rurkę odpływu skroplin. znajduje się nad lewą stopą pasażera. jej ujście znajduje się na ścianie grodziowej. należy ją delikatnie przepchać, ja użyłem opaski na przewody. kilka delikatnych ruchów i po sprawie. wszystko trwało 3 min. bez odkręcania czegokolwiek. pozdrawiam

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    P-ń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam,
    z tego miejsca rozmiem, że Wam leciało(lewa strona od pasażera)? Z jednej i drugiej strony?



    Próbowałem przetkać te dziurki, weszło ponad metr i nic. Pomóżcie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •