Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 120

Temat: temperatura wody 120 st C

  1. #91
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czarnuch Pokaż post
    Wymianiał mi to mechanik i nie wiem jak on to robił, natomiast dzwoniłem do swojego poprzedniego mechanika na którym się jeszcze nie zawiodłem (a do niego nie dałem z racji odległości i chyba do niego dam jednak auto) i on powiedział mi coś takiego, że ta firma to jest najlepsza i że ze spiłowanymi znaczkami to normalne i mało prawdopodobne że ten termostat jest uszkodzony a powodem może być np podciśnienie czy nadcisnienie juz nie pamiętam a spowodowane to moze być złym odpowietrzeniem układu, uszczelka pod głowica (ale wtedy moga byc spaliny w płynie lub po ostygnięciu i odkręceniu korka syknięcie) lub nawet może być winny sam korek w zbiorniczku...


    jeszcze sprawa tego wskaźnika na zegarach to on powinien pokazywać temp wyzszą niż 90 stopni jeżeli taka jest a niewątpliwie jak wyrzuciło płyn przez zbiorniczek to było conajmnien 110stopni?


    ten sam termostat ze znaczkami vw i audi 260zł w sklepie który jest partnerem aso i może sprzedawać cześci ze znaczkami vw audi
    Nawet najlepsze termostaty zawodzą czasem, warto go więc sprawdzić czy działa. Temperatura wrzenia wody zależy od jej ciśnienia i myślę, że przy odrobinie inwencji jesteś w stanie w domowych warunkach uzyskać 105 stopni ale wydaje mi się że jego temperatura otwarcia jest jednak niższa, biorąc pod uwagę, że nie musi to być całkowite otwarcie. Zazwyczaj termostat powinien reagować na 85-95 stopni.. A pro problemu, to może być przyczyną zatkany układ..

  2. #92

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Nawet najlepsze termostaty zawodzą czasem, warto go więc sprawdzić czy działa. Temperatura wrzenia wody zależy od jej ciśnienia i myślę, że przy odrobinie inwencji jesteś w stanie w domowych warunkach uzyskać 105 stopni ale wydaje mi się że jego temperatura otwarcia jest jednak niższa, biorąc pod uwagę, że nie musi to być całkowite otwarcie. Zazwyczaj termostat powinien reagować na 85-95 stopni.. A pro problemu, to może być przyczyną zatkany układ..


    W poniedziałek auto idzie do innego mechanika (taki który moze wystawić zaświadczenie o montażu części) bo części mi w sklepie nie przyjeli spowrotem i pozostaje tylko zwrot na gwarancję...

    Zapchany układ raczej nie ponieważ teraz jest włozona sama obudowa termostatu - chodzi cały czas w duzym obiegu...

  3. #93

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    Audi 1.8 TFSI - BZB
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    I ja mam problem z temperatura dobija do 120 stopni. Ogrzewania praktycznie nie ma , dotykalem chłodnicy i jest zimna , węże sprawdzałaem i górny jest gorący a dolny ten w którym jest termostat jest zimny a w zbiorniczku wyrównawczym jest ciepla nie gotujaca moze dlatego ze krutki odcinek przejechalem . I mam pytanie czy moze to byc wina termostatu ?
    czy 100% pompa wody?
    Wyglada na to ze nie ma obiegu wody i czy termostat nie otwiera sie i blokuje przepływ wody czy pompa wody teraz tak głosno mysle bo boje sie ze to pompa bo auto mam 3 lata i rozrząd wymieniałem jak kupilem ale pompy nie , nie dlatego że skapiłem kasy ale z braku wiedzy .
    I jeszcze jedno szykuje sie do sprzedania niebawem autka i nie chce w niego pakowac kasy i czy musze wymieniac pasek przy wymianie pompy bo wiem ze powinno sie to robic ale czy jest to konieczne?

  4. #94

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sybi Pokaż post
    I ja mam problem z temperatura dobija do 120 stopni. Ogrzewania praktycznie nie ma , dotykalem chłodnicy i jest zimna , węże sprawdzałaem i górny jest gorący a dolny ten w którym jest termostat jest zimny a w zbiorniczku wyrównawczym jest ciepla nie gotujaca moze dlatego ze krutki odcinek przejechalem . I mam pytanie czy moze to byc wina termostatu ?
    czy 100% pompa wody?
    Wyglada na to ze nie ma obiegu wody i czy termostat nie otwiera sie i blokuje przepływ wody czy pompa wody teraz tak głosno mysle bo boje sie ze to pompa bo auto mam 3 lata i rozrząd wymieniałem jak kupilem ale pompy nie , nie dlatego że skapiłem kasy ale z braku wiedzy .
    I jeszcze jedno szykuje sie do sprzedania niebawem autka i nie chce w niego pakowac kasy i czy musze wymieniac pasek przy wymianie pompy bo wiem ze powinno sie to robic ale czy jest to konieczne?

    Skoro dolny wąż jest chłodny nie przepuszcza termostat. A prosty sposób na sprawdzenie pompy wody podczas pracy silnika odkręć korek od wlewu cieczy chłodzącej i zobacz czy dopływa do niego woda (cienki wąż znajdujący się zazwyczaj u góry zbiorniczka taki cienki ) fajnie by było abyś podczas tej operacji podniósł obroty bardziej widoczne będzie czy wzrasta ciśnienie wypychanej cieczy do zbiorniczka bo jak wiadomo pompa jest na rozrządzie . Hmm... jeśli chodzi o wymianę pompy no teoretycznie nie musisz ale i tak mechanik skasuje cie za ściągniecie rozrządu wiec co jest bardziej opłacalne ?? Osobiście bym wymienił rozrząd przy okazji i zatrzymał na to papiery na pewno szybciej auto sprzedasz mówiąc ze dodatkowym atutem jest już wymieniony rozrząd.

  5. #95

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    Audi 1.8 TFSI - BZB
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jednak okazało sie ze pompa walneła. Dzisiaj odebralem autko i smiga jak nowe ,pompa i rozrzad wymieniony. Przed naprawa spadały mi obroty przy zatrzymywaniu sie i myślalem ze to przepustnica ale okazalo sie że po wymianie pompy i rozrządu problem znikł .

  6. #96
    kfar's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie ja mam takie małe pytanko, mianowicie wymieniłem ostatnio termostat bo auto się przegrzewało, pomogła ta operacja, jednak zauważyłem takie coś że na zegarach pokazuje mi 70 stopni i tak dochodzi do 90, natomiast na klimatroniku dzisiaj wskazywało mi tylko 30 stopni( na zegarach 90 ) czujnik w chłodnicy wymieniony na nowy czyżby źle pokazywał?? w niczym to nie przeszkadza, ale tak nie powinno się robić, o dziwo przy starym termostacie temp na klimatroniku była taka sama jak na zegarach może termostat hmm ale termostat otwiera się dobrze bo oba węże są ciepłe. co to może być ??

  7. #97
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Z tego co piszesz wynika jakby czujnik na wyjściu z chłodnicy G83 był uszkodzony bo to on daje sygnał do wskazań na klimatroniku kanał 49. Można sprawdzić jego rezystancję na zimnym silniku jak i gorącym.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  8. #98
    kfar's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Z tego co piszesz wynika jakby czujnik na wyjściu z chłodnicy G83 był uszkodzony bo to on daje sygnał do wskazań na klimatroniku kanał 49. Można sprawdzić jego rezystancję na zimnym silniku jak i gorącym.
    tak by to wyglądało, jednak przed chwila wróciłem i temp na klimatroniku pokazała 90 stopni, po wyłączeniu auta i odczekaniu kolo 7 min i zapaleniu auta, klimatreonik pokazał już 50 stopni nie możliwe żeby tak szybko się schłodził, a na zegarach pokazała niecałe 90, kurde ten czujnik co jest w chłodnicy ma 2 tygodnie i już by się spieprzył

  9. #99
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    A sprawdź wtyczkę może coś nie dokońca dociśnięta. A czujnik ori dałeś czy jakiś zamiennik?
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  10. #100
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Z tego co piszesz wynika jakby czujnik na wyjściu z chłodnicy G83 był uszkodzony bo to on daje sygnał do wskazań na klimatroniku kanał 49.
    chwila, chwila o temperaturze i bezemnie

    Golem małe sprostowanie czujnik na chłodnicy steruje wentlatorami,
    a czujnik 4pinowy (jesli sie nie myle g2/g62) na wezu daje sygnał na Ecu, licznik i klimatronik

    kfar ktory kanał sprawdzasz na klimatroniku?
    i jeszcze jedno sprawdzaj zawsze 2 kanały 49 oraz 51

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •