Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 120

Temat: temperatura wody 120 st C

  1. #71
    Aes's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    73 razy

    Domyślny

    Ostatnio przejezdzilem pare dni nie cisnac za bardzo pedalu gazu i zero problemu z plynem.
    Wczoraj troche pobutowalem i znow temp na 95 i plyn zaczyna uciekac korkiem od zbiorniczka :/
    Mechanik zauwazyl u mnie mala nieszczelnosc w ukladzie przy wyjsciu z chlodnicy (na tyle mala, ze nie ucieka plyn na postoju albo ucieka tak, ze nie jest to zauwazalne) ale to chyba nie ma wplywu na uciekanie plynu korkiem?
    Dzieje mi sie tak od okolo roku po moim malym dzwonie, gdzie musialem prostowac troche chlodnice wiec moze to wlasnie gdzies tu lezy moj problem?

  2. #72

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rabka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie jest identyczna sytuacja spokojna jazda trzyma płyn a przy bardziej dynamicznej jezdzie płyn wywala... ja tez miałem mały wyciek przy wylocie z chłodnicy ubytku nie było plam też nie ale delikatne slimaczenie było widoczne... Dziwna sprawa nie mam pojęcia czy robić głowice denerwuje mnie to juz coraz bardziej...

  3. #73

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    u mnie bylo tak samo. temp. 120 stopni, plyn wywalalo zbiorniczkiem. jak odkrecalo sie korek to syczenie bardzo dlugie i rosl poziom plynu (tak jak by sie cofal z ukladu). uszczelka wymieniona i juz sie nie przegrzewa ale teraz jest problem z wentylatorami i wskazaniami temp. mianowicie bardzo szybko pokazuje 90 stopni, za chwile wskakuje na 110 stopni wlaczaja sie wentylatroy. zimny silnik po nocy, odpalam auto i momentalnie temp na liczniku 90 stopni, po okolo 3 mniutach 110 i wlaczaja sie wentyle. potrafia pracowac bardzo dlugo i temp. nie spada, zaswieca sie kontrolka cieczy chlodzacej i piszczy. ale jest tez tak, ze normalnie temp. rosnie na liczniku do 90 stopni, tak sie utrzymuje stale i wentyle sie nie wlaczaja. dziwne to troche. po wymianie uszczelki pod glowica plynu juz nie wyrzuca (nawet po mocnym butowaniu), plyn nie osiaga nadmiernej temp (mierzona termometrem w zbiorniczku), odkrecenie korka na rozgrzanym silniku daje lekkie, krociutkie sykniecie i plyn nie wzrasta - wiec wszystko ok. moze macie jakies pomysly na te wskazania temp. i zalaczanie wentyli? jeszcze mam pytanie, jak ustawic na klimtroniku pokazywanie temp. cieczy chlodzacej?

  4. #74

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    awaria sama się rozwiązała - zapowietrzony układ chłodzenia. wystarczyło włączyć ogrzewanie na full i zostawić samochód odpalony na godzinę. po tym objawy zniknęły, auto się nie grzeje, wentyle nie włączają się same, wskaźnik wskazuje poprawnie temperaturę

  5. #75
    msd15's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wiec mam taki problem, ostatnio temp. skoczyla mi do 120 stopni, nie wlaczyly sie wentylatory. Samochod ostygl, od tego czasu zauwazylem ze temp. rosnie jak stoje w korku, jak jade szybciej to jest normalnie 90stopni. Wydaje mi sie ze to wina wentylatorow, wiecie moze dlaczego sie nie wlaczaja ? dodam tylko ze jak wlacze klime to kreca sie oba.

    Bylem vagowac auto, wyskoczyl mi blad czunika g62. Czy to moze byc powod dlaczego wiatraki sie nie wlaczaja ? Jaki jest koszt takiego czujnika ? I jak trudna jest wymiana ?
    Ostatnio edytowany przez msd15 - 20-06-11 o 12:15

  6. #76
    msd15's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nikt nie potrafi pomoc ?

  7. #77

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A może mi koledzy ktoś pomoże w naprowadzeniu na rozwiązanie problemu:

    na wskaźniku temperatura rośnie niby normalnie i zatrzymuje się na 90 stopni tak jak by było wszystko ok, natomiast nie włącza się wentylator, podpiąłem pod kompa i temperaturo rosłą nawet do 110 stopni. Górny wąż jest ciepły ale im bliżej wlotu do chłodnicy to zimny.
    Wentylatory pracują dopiero jak włączę klimę, gdy włączę ogrzewanie to temperatura na kompie dopiero spada o parę stopni.
    Gdy temperatura na vagu przekroczy 90 stopni to jak dotykam chłodnicy od strony wiatraka to jest ona właściwie chłodna, co to może być ?

  8. #78

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    termostat.

  9. #79
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez msd15
    Wydaje mi sie ze to wina wentylatorow, wiecie moze dlaczego sie nie wlaczaja ?
    to jest właśnie czujnik g62, odpowiada on za włączanie się wentylatorów.
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

  10. #80
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    za wlaczenie wentylatorow odpowiada czujnik ktory jest wkrecony w chlodnie.czujnik ten podaje sygnal do sterownika i dopiero pozniej uruchamiaja sie wentylatory.wystarczy zewrzec koncowki przy czujniki i wtedy powinien uruchomic sie wentylator
    tutaj foto gdzie on sie znajduje

Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •