Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: skrzywiona tarcza hamulcowa

  1. #11
    blazej101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wa-wa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No to odgrzeję starego kotleta tak ja kolega od jakiegoś czasu mam problem z drganiem przy hamowaniu z prędkości powyżej 100km/h, przy mocniejszym hamowaniu drgań tych tak bardzo nie odczuwam są one raczej odczuwalne przy delikatnym wciskaniu pedału. Zapewne przyczyna jest zwichrowana tarcza(prawdopodobnie prawa bo od tej strony rozchodzą się drgania).

    Niestety nie bardzo przypominam sobie żebym wjechał w jakaś kałuże z rozgrzana tarcza choć nie wykluczam tego. Krzywa felga bądź jajko na oponie odrzucam ponieważ jadąc nawet 200km/h żadnych drgań na kierownicy nie ma. Tarcze to ATE POWER DISC 280mm.

    Moje pytanie to czy warto robić zabiegi typu kilkukrotne mocne hamowanie z dużej prędkości w celu "wyprostowania" tarczy badź "przetoczenie" tarczy gdy nacięcia na samej tarczy zaczynają powoli zanikać są jeszcze widoczne ale niebawem się zrównają. Przegieg tarcz to 53 tyś.

    Zapewne powiecie że tarcze do wymiany ale chciałbym się upewnić zanim wydam 500zł na ten sam zestaw gdyż jestem/byłem z niego zadowolony
    Ostatnio edytowany przez blazej101 - 21-07-10 o 21:26

    A3 1.9 TDI AHF++ Powered by Rogalotti

  2. #12
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tarcze które są krzywe nigdy się nie przetacza. Sprawdź sobie jeszcze na stacji diagnostycznej (koszt 20-30 zł) zawieszenie z przodu. Bo może masz już coś wymęczone. Pamiętaj że prawa strona obrywa najbardziej na naszych droga. A w ostateczności postawił bym na tarcze.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  3. #13
    blazej101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wa-wa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    OK dzięki Dudzio za odpowiedź poczekam do 12.08 bo kończy mi się przegląd także sprawdzę sobie przy okazji podbijania dowodu. Racja prawa strona obrywa najbardziej(kaluże, wyboje, dziury). W takim razie czas rozejrzeć sie za rozsądnym zestawem tarcze+klocki zapewne ATE PD.

    A3 1.9 TDI AHF++ Powered by Rogalotti

  4. #14
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w sprawie tarczy napisz do kolegi Franc
    podczas przegladu moze okazac sie ze jest wszystko ok popros aby dokladnie sprawdzili tuleje w wahaczach.
    bardzo mozna sprawdzic czy tarcz jest krzywa,sciagnij kolo i zakrec tarcza.oczywiscie nie bedzie obracac sie swobodnie ale podczas krecenia powinienen byc wyczuwalny opor w miejscu gdzie jest krzywa,mozna tez wykrecic tarcz i polozyc na rownej powierzchni
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #15
    blazej101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wa-wa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok dzięki za radę jeśli na przeglądzie nic nie wyjdzie to zabiorę się za to sam
    ale wydaje mi się że wymiana tarcz i klocków jest raczej nie unikniona


    P.S Kolęgę Franca już poznałem przy okazji wymiany rozrządu

    A3 1.9 TDI AHF++ Powered by Rogalotti

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •